Szczoteczki elektryczne wykazują dużą skuteczność w prawidłowej i codziennej pielęgnacji jamy ustnej. To dzięki nim bakterie, osad oraz przebarwienia zostają skutecznie usunięte, pozostawiając zęby zdrowymi. Jednak nie byłoby to możliwe bez odpowiednio dobranych końcówek. Producent Oral – B stworzył wiele wymiennych końcówek do szczoteczek elektrycznych, które sprostają indywidualnym wymaganiom  wielu użytkowników. Jakie zatem końcówki mamy do wyboru i czym się charakteryzują?

" />
Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Końcówki do szczoteczek elektrycznych Oral-B

blog ESTETIC-DENT

Rodzaje końcówek do szczoteczek elektrycznych oral b

Szczoteczki elektryczne wykazują dużą skuteczność w prawidłowej i codziennej pielęgnacji jamy ustnej. To dzięki nim bakterie, osad oraz przebarwienia zostają skutecznie usunięte, pozostawiając zęby zdrowymi. Jednak nie byłoby to możliwe bez odpowiednio dobranych końcówek. Producent Oral – B stworzył wiele wymiennych końcówek do szczoteczek elektrycznych, które sprostają indywidualnym wymaganiom  wielu użytkowników. Jakie zatem końcówki mamy do wyboru i czym się charakteryzują?

Precision clean

To podstawowe końcówki do szczoteczek elektrycznych producenta Oral – B. Włosie precyzyjnie dostosowuje się do kształtu każdego zęba co sprawia, że czyszczenie zębów jest dokładniejsze  Jest to możliwe za sprawą większych rozmiarów końcówki i jej bardziej podłużnemu kształtowi. Ponadto włosie głowicy końcówki Precision clean posiada długość dającą możliwość głębokiego czyszczenia między przestrzeniami zębowymi oraz posiada większą gęstość włókien niż pozostałe końcówki. Dodatkowym atutem tej końcówki jest technologia włókien Indicator, która wraz ze zużyciem włosia w końcówce szczoteczki zmienia kolor informując tym samym użytkownika o konieczności wymiany na nową. Końcówka Precision clean będzie odpowiednia dla każdego do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

CrossAction

 

Wymienna końcówka do szczoteczek elektrycznych Oral – B Cross Action została stworzona z myślą o precyzyjnej codziennej pielęgnacji. Jej włosie zostało ułożone pod odpowiednim kątem co sprawia, że efektywność szczotkowania zębów jest znacznie większa. Dzięki ściętym, a zarazem zaokrąglonym końcówkom włosia, możliwe jest dokładnie czyszczenie szczelin międzyzębowych oraz linii dziąseł. Końcówka skrupulatnie obejmuje powierzchnię całego zęba, dzięki zewnętrznym dłuższym włóknom, a mechanizm obrotowy pozwala na precyzyjne i szybkie usunięcie bakterii i osadów. Końcówka Cross Action również posiada włókna Indicator.

Sensi UltraThin

Producent szczoteczek elektrycznych Oral – B pomyślał również o osobach, które cierpią na nadwrażliwość zębów lub dziąseł. Przypadłość ta może powodować ból i krwawienie podczas szczotkowania, dlatego końcówka Sensi UltraThin posiada kształt kwiatu oraz dwa rodzaje włókien. Jedne z nich są bardzo miękkie, a drugie bardzo cienkie. Takie połączenie pozwala na delikatne, a zarazem skuteczne usuwanie bakterii oraz osadów z powierzchni zębów. Szczoteczka doskonale sprawdzi się w codziennej pielęgnacji, ponieważ nie tylko zapewnia delikatne szczotkowanie, ale również usuwa znacznie więcej bakterii od szczoteczki manualnej.

Floss Action

 

Końcówka Floss Action to unowocześniona wersja głowicy, która wyposażona została w innowacyjne włókna MicroPulse. Dzięki nim szczotkowanie trudno dostępnych szczelin jest jeszcze bardziej efektywne, a to za sprawą tego, że są wykonane po części z gumy. Ponadto technologia Indicator poinformuje użytkownika o czasie zmiany końcówki na nową, kiedy obecna będzie już zużyta.

3D White

 

Wiele osób marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Jest to możliwe do osiągnięcia podczas codziennego szczotkowania zębów szczoteczką elektryczną z wykorzystaniem końcówki 3D White. Oprócz standardowego włosia, końcówka szczoteczki wyposażona jest w kauczukowe gumy, które dodatkowo polerują powierzchnię zębów. Takie połączenie pozwala skutecznie usuwać nie tylko bakterie, ale również osady i przebarwienia wpływające na kolor zębów. Końcówka szczoteczki posiada również włókna Indicator, które poinformują o konieczności wymiany końcówki, gdy ta będzie już zużyta.

Ortho Care Essentials

Osoby noszące stałe aparaty ortodontyczne powinny w sposób szczególny dbać o higienę jamy ustnej. Jednak ze względu na obecność w jamie ustnej aparatu, może to być utrudnione. Dlatego producent Oral – B we współpracy z ortodontami stworzył specjalną końcówkę pomagającą w codziennej pielęgnacji jamy ustnej u osób noszących aparaty ortodontyczne. Zestaw do pielęgnacji jamy ustnej Ortho Care Essentials zawiera końcówkę Ortho o tradycyjnym kształcie, która dokładnie czyści zęby oraz aparat ortodontyczny. Z kolei końcówka Interspace posiada mniej włosia, ale w takim rozmieszczeniu na głowicy, które pozwala na dokładne czyszczenie klamerek przy aparacie oraz innych trudnodostępnych miejsc. Obie końcówki są również odpowiednie do czyszczenia samego aparatu ortodontycznego.

TriZone

Ten rodzaj wymiennych końcówek odbiega kształtem od tradycyjnych okrągłych głowic. Końcówka TriZone posiada kształt przypominający szczoteczkę manualną. Jednak wyposażona jest w trzy rodzaje włókien, które dużo skuteczniej czyszczą powierzchnię zębów. Są to włókna ruchome Power Tip, które docierają do trudnodostępnych miejsc. Nieco krótsze włókna pozwalają na dokładne czyszczenie powierzchni zęba, a dłuższe wymiatają bakterie oraz osady z przestrzeni międzyzębowych. Będzie to zatem doskonały wybór do codziennej pielęgnacji jamy ustnej dla każdego.

Dla dzieci

Szczoteczki elektryczne producenta Oral – B dostępne są również w wersji dla dzieci. Tutaj końcówki szczoteczek zostały zaprojektowane z myślą o delikatności dziecięcej jamy ustnej oraz jednoczesnym skutecznym szczotkowaniu. Głowica szczoteczek Stages Kids dla dzieci jest nieco mniejsza oraz wyposażona w miękkie i delikatne włosie, które dokładnie obejmuje powierzchnię zębów oczyszczając ją z nadmiaru płytki nazębnej. 

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium