Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Końcówki do szczoteczek

Końcówki do szczoteczek sonicznych i elektrycznych

to wymienne główki czyszczące, które poruszają się ruchem oscylacyjno-rotacyjnym (szczoteczki elektryczne) lub wymiatającym (szczoteczki soniczne) generowanym przez mechanizm szczoteczek. W szczoteczkach ultradźwiękowych końcówki również generują ultradźwięki. Końcówki do szczoteczek a szczególnie ich włosie to element, który ulega zużyciu w miarę upływu czasu i ilości szczotkowań dlatego aby szczoteczka zachowała przez cały okres użytkowania swoją skuteczność należy je regularnie wymieniać. W ofercie naszego sklepu posiadamy końcówki do szczoteczek wszystkich najpopularniejszych marek, Oral-B, SONICARE Philips, Panasonic, SmileSonic, Meriden, SEYSSO, MEGASONEX, Waterpik, Brush-Baby, WhiteWash, Curaprox, i wiele innych.

 

końcówki do szczoteczek sonicznych 

Końcówki do szczoteczek sonicznych i elektrycznych danej marki pasują tylko i wyłącznie do szczoteczek tego samego producenta. Końcówki bardzo często posiadają kolorowe znaczniki lub wzorki dla lepszego rozróżnienia główek czyszczących. Końcówki do szczoteczek to element szczoteczki, który ze względów higienicznych powinien być ściśle związany tylko z jednym Użytkownikiem, stąd różnego rodzaju oznaczenia graficzne czy kolorystyczne ułatwiające korzystanie z jednej szczoteczki przez wiele osób.

 

Rodzaje końcówek do szczoteczek

Końcówki do szczoteczek dzielimy pod względem technologii zastosowanej w szczoteczkach do których dedykowane są główki czyszczące. Biorąc pod uwagę taki podział rozróżniamy końcówki do szczoteczek rotacyjnych(elektrycznych), sonicznych oraz ultradźwiękowych.

  • końcówki do szczoteczek rotacyjnych - charakteryzuje najczęściej okrągłą główkę, która porusza się wykonując ruch oscylacyjno-rotacyjny połączony z ruchem pulsacyjnym. Końcówki rotacyjne posiadają niewielkie rozmiary główek dzięki czemu łatwo docierają we wszystkie miejsca jamy ustnej, bez ryzyka obijania się o zęby czy dziąsła, zapewniając przy tym dokładne czyszczenie.
  • końcówki do szczoteczek sonicznych - posiadają najczęściej podłużną główkę przypominającą kształtem główkę klasycznej szczoteczki do zębów. Włosie końcówek sonicznych drga z bardzo dużą częstotliwością wykonując ruch wymiatający.
  • końcówki do szczoteczek ultradźwiękowych - zostały zaprojektowane tak aby przewodzić fale ultradźwiękowe generowane przez szczoteczkę, które mają działanie antybakteryjne. Włosie końcówek ultradźwiękowych może nie wykonywać żadnego ruchu a jedynie przewodzi fale dźwiękowe o wysokich częstotliwościach lub razem z falami ultradźwiękowymi wykonywać delikatne ruchy wymiatające. Kształt główki zbliżony jest do kształtu końcówek do szczoteczek sonicznych.

 

Podział końcówek ze względu na twardość włosia:

  • końcówki do szczoteczek z twardym włosiem - to końcówki przeznaczone do intensywnego szczotkowania, zalecane do szybkiego usunięcia płytki nazębnej, zalegających osadów i uporczywych przebarwień. Zaleca się stosowanie końcówek do szczoteczek z twardym włosiem przez osoby dorosłe, mające zdrowie dziąsła.
  • końcówki do szczoteczek z włosiem średniej twardości - to końcówki klasyczne, dedykowane do codziennego szczotkowania zębów. Elastyczne włókna średniej twardości dokładnie czyszczą zęby nie podrażniając przy tym dziąseł.
  • końcówki do szczoteczek z miękkim włosiem - to końcówki popularnie zwane Sensitive lub Soft, które posiadają bardzo miękkie i delikatne włókna. Końcówki z miękkim włosiem polecane są szczególnie osobom z delikatnymi dziąsłami, paradontozą lub nadwrażliwymi zębami. Końcówki do szczoteczek z miękkimi włosiem posiadają bardzo gęsto ułożone włókna dzięki czemu pomimo swojej miękkości zachowana jest bardzo dobra skuteczność czyszczenia.

 

Specjalistyczne rodzaje końcówek do szczoteczek

Producenci końcówek do szczoteczek elektrycznych projektują również końcówki przeznaczone do specjalnych zastosowań. Dostosowują budowę końcówek oraz ułożenie włosia do potrzeb codziennego szczotkowania ale także na potrzeby bardziej specjalistyczne np. dodając do końcówek polerujące gumowe wypustki. Dzięki temu powstają końcówki do szczoteczek o działaniu wybielającym, czyszczącym przestrzenie międzyzębowe, do czyszczenia aparatów ortodontycznych, implantów, mostów oraz do szczotkowania zębów u dzieci i dla osób z paradontozą.

  • końcówki wybielające - cechują się twardym, skupionym włosiem, które z większą intensywnością poleruje zęby usuwając uporczywe przebarwienia, osady, naloty oraz płytkę nazębną. Niektórzy producenci w końcówkach wybielających stosują również gumowe elementy, który wspomagają czyszczenie polerując powierzchnię szkliwa.
  • końcówki ortodontyczne - występują m.in. w szczoteczkach Oral-B, Philips Sonicare czy Smilesonic. Zwiększają one efektywność czyszczenia zębów podczas leczenia ortodontycznego. Końcówki ortodontyczne posiadają odpowiednio ułożone włókna, które dokładnie czyszczą aparat ortodontyczny a także szczotkują zęby nie podrażniając przy tym dziąseł.
  • końcówki dla dzieci - to końcówki zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Rozmiar końcówki dla dzieci dostosowany jest odpowiednio wielkością do buzi dziecka dzięki czemu zapewnia bezpieczne i dokładne szczotkowanie. Elastyczne i bardzo miękkie włókna zapewniają efektywne czyszczenie i są w pełni bezpieczne dla dziąseł dziecka.
  • końcówki punktowe - służą do czyszczenia miejsc trudno dostępnych w jamie ustnej oraz wspomagają czyszczenie stałych aparatów ortodontycznych.

 

Końcówki do szczoteczek, podobnie jak szczoteczki manualne, należy wymieniać ze względów higienicznych co 3 miesiące. Końcówki należy wymienić również wtedy gdy jej włosie ulegnie deformacji na skutek nieprawidłowej techniki szczotkowania lub zbyt mocnego dociskania szczoteczki podczas szczotkowania zębów. Powyginane włókna podrażniają dziąsła i mogą być powodem krwawienia a nawet stanów zapalanych dziąseł i błon śluzowych. Bardzo często na włosiu końcówek występuje znacznik, który sugeruje wymianę końcówki na nową.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium