Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Płyny przeciwpróchnicze i remineralizujące

Płyny przeciwpróchnicze i remineralizujące

Największym wrogiem zdrowych zębów i dziąseł jest próchnica. Nie jest to problem, który dotyczy tylko dzieci, ale każdego z nas. Nieleczona może prowadzić do wielu chorób ogólnoustrojowych. Czym jest próchnica i jak się przed nią chronić?

Próchnica polega na demineralizacji tkanek zęba. Proces ten odbywa się na skutek zgromadzenia płytki nazębnej. Bakterie w niej zawarte produkują kwasy organiczne, które uszkadzają tkankę zęba, szkliwo, aż w końcu przenikają głęboko do miazgi zębowej i niszczą całą strukturę zęba. Zaawansowana próchnica może doprowadzić do leczenia kanałowego lub całkowitego usunięcia zęba. Dlatego, aby zapobiec powstaniu próchnicy ważna jest codzienna i prawidłowa higiena jamy ustnej.

Aby pielęgnacja była skuteczniejsza warto używać płynów do płukania jamy ustnej o specjalnym przeznaczeniu, które nie tylko zapobiegną próchnicy, ale również posiadają właściwości remineralizujące. Płynów tych mogą również używać dzieci. Producent Kin Fluorkin Calcium oferuje płyn przeciwpróchniczy przeznaczony specjalnie dla najmłodszych. W swoim składzie zawiera fluor w bezpiecznej dla dzieci ilości oraz wapń wzmacniający zęby. Takie połączenie pozwala nie tylko na zabezpieczenie zębów przed próchnicą, ale dodatkowo na poprawę ich remineralizacji.

Dla tych, którzy mają osłabione zęby na skutek powstałej próchnicy stworzono płyny nastawione na remineralizację szkliwa. Przykładem takiego płynu jest Apacareliquid, który w składzie zawiera medyczny nanohydroksyapatyt. Substancja ta podczas płukania zębów osadza się na zębach oraz w szczelinach i pęknięciach tworząc warstwę ochronną. Regularne stosowanie płynu Apacareliquid wzmacnia zęby oraz zapobiega nadmiernemu osadzaniu się płytki nazębnej, która przyczynia się do powstania próchnicy.

Można również wybrać płyn Kin Aloe Vera, który łączy cechy płynu przeciwpróchniczego oraz remineralizującego. Skutecznie i dokładnie usuwa płytkę nazębną oraz zapobiega jej osadzaniu się, a dodatkowo dba o zdrową kondycję zębów.

Płyny przeciwpróchnicze i remineralizujące należy stosować przynajmniej dwa razy dziennie. Jednak zaleca się używanie ich nawet po każdym posiłku.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium