Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Pasty na paradontozę

Sklep z pastami przeciw parodontozie

Paradontoza, inaczej zapalenie przyzębia, jest schorzeniem, z którym zmaga się nawet 70% Polaków w różnym wieku. Jej pierwszym zauważalnym objawem jest krwawienie i ogólna nadwrażliwość dziąseł. Nieleczona może prowadzić do ich cofania się oraz odsłonięcia szyjek zębowych, co wiąże się z bardzo dokuczliwym bólem i ryzykiem rozwoju zakażenia. Paradontoza często objawia się również nieprzyjemnym posmakiem w jamie ustnej, ruszaniem się zębów oraz obecnością ropnej wydzieliny w okolicy dziąseł.

Jakie są przyczyny paradontozy?

Paradontoza jest chorobą, która w dużej mierze jest uwarunkowana genetycznie (dziedziczna). Mogą się do niej przyczynić także czynniki, na które każdy ma wpływ:

  • obecność kamienia nazębnego na powierzchni zębów, która jest związana z niedokładnym lub nieregularnym ich czyszczeniem. Kamień nazębny powinno się usuwać podczas wizyty u stomatologa, na co decyduje się niewiele osób.
  • duża ilość bakterii chorobotwórczych na powierzchni zębów, w przestrzeniach międzyzębowych oraz ślinie. Ten czynnik również wiąże się z brakiem dokładnej higieny, nieodpowiednią szczoteczką oraz pastą. Szczoteczka do zębów powinna mieć miękkie włosie o długości dopasowanej do ich kształtu.
  • urazy mechaniczne, takie jak uderzenia lub upadki.
  • przebyte stany zapalne w obrębie jamy ustnej, często nieleczone.
  • palenie papierosów.

Jaka pasta do zębów najlepiej sprawdzi się na paradontozę?

Paradontoza często jest spowodowana gromadzeniem się bakterii w jamie ustnej, dlatego pasta do zębów powinna mieć właściwości antybakteryjne. Zapewnia je obecność chlorheksydyny, działającej oczyszczająco, przeciwzapalnie i łagodząco. Można ją znaleźć w pastach CURASEPT oraz KIN Gingival.  Chlorheksydyna zwalcza płytkę bakteryjną na powierzchni zębów i działa długo po zakończeniu ich mycia. Dobrym pomysłem jest też pasta z zawartością węglanu wapnia. Ta substancja stymuluje wzrost i regenerację kolagenu, który jest głównym budulcem dziąseł. Dla osób cierpiących na paradontozę poleca się pastę VITIS. Ważne jest, aby zawsze wybierać produkty rekomendowane dla podrażnionych i krwawiących dziąseł, które nie tylko nie pogłębią, ale wyleczą przyczynę choroby.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium