Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

PASTY NA SUCHOŚĆ W JAMIE USTNEJ

Z suchością w jamie ustnej, inaczej kserostomią, zmaga się wiele osób. Ta uciążliwa dolegliwość ma kilka przyczyn, którym można w porę zapobiec. Ważne jest, aby dbać o optymalne nawilżenie jamy ustnej, w czym pomocne są specjalne pasty do zębów. Ślina i enzymy w niej zawarte są niezbędne dla prawidłowego trawienia, przeciwdziałania próchnicy zębów oraz zapobiegania infekcjom. Suchość, a więc zmniejszone wydzielanie śliny, jest spowodowana zaburzonym działaniem ślinianek, a najczęstsze przyczyny takiego stanu to:

  • palenie papierosów,
  • częste picie kawy i herbaty, które wbrew pozorom, powodują szybkie odwodnienie organizmu i zmniejszone wydzielanie śliny,
  • zbyt małe ilości wypijanej wody mineralnej i zastępowanie jej słodkimi napojami,
  • częste spożywanie słonych i ostrych pokarmów,
  • silny stres,
  • niektóre choroby, takie jak cukrzyca lub nowotwory i wiążąca się z nimi chemio – i radioterapia,
  • spożywanie leków, na przykład przeciwhistaminowych.

Jak wybrać pastę do zębów na suchość w jamie ustnej?

Idealna pasta do zębów na suchość będzie stymulować ślinianki do wydzielania śliny oraz nawilżać jamę ustną. Aby wybrać odpowiedni produkt, warto zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Dobroczynne działanie w przypadku kserostomii wykazuje betaina w niskich stężeniach, głównie 4%. Można ją znaleźć w pastach Dentaid XEROS. Wspomniana substancja ma zdolność do przyciągania i przyłączania cząsteczek wody, dzięki czemu skutecznie nawilża i chroni błony śluzowe przed uszkodzeniami. Betaina nie wiąże jednak wody na stałe, co oznacza, że jej cząsteczki mogą być wykorzystane w szczególnych sytuacjach wysuszających jamę ustną, na przykład podczas palenia papierosów. Ważnym składnikiem past na kserostomię jest także ksylitol, który zwiększa produkcję śliny, a jednocześnie zmniejsza produkcję kwasów niszczących szkliwo zębów. Ten składnik chroni też zęby przed powstawaniem i rozwojem próchnicy, a jego bogactwo znajduje się w produktach GUM Star Hydral. Bardzo ważne jest, aby pasta na suchość chroniła zęby przed uszkodzeniami i odbudowywała ewentualne ubytki. Dodatkowym atutem tego typu produktów są właściwości pielęgnacyjne, które zapewnia olej kokosowy i aloes. Pamiętajmy jednak, że pasty na suchość w jamie ustnej muszą być stosowane regularnie i systematycznie w połączeniu z płynem do płukania oraz nicią dentystyczną.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium