Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Szczoteczki soniczne dla dzieci coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wszystko dlatego, że wyróżniają się wysoką skutecznością czyszczenia, a ich użytkowanie jest przyjemne i atrakcyjne dla maluchów. W ofercie Estetic Dent znajdziesz szeroki wybór dziecięcych szczoteczek sonicznych od najlepszych producentów. Oferujemy również oryginalne końcówki kompatybilne ze szczoteczkami dla dzieci.

Szczoteczki soniczne dla dzieci

Od kiedy szczoteczka soniczna dla dzieci?

Szczoteczka soniczna dla dziecka różni się od tej przeznaczonej dla dorosłego użytkownika pod względem wielkości, designu, szybkości pulsacji i twardości włosia. Taką szczoteczkę można więc wprowadzić bardzo wcześnie, choć najlepiej kierować się zaleceniami producenta lub stomatologa. Rodzice najczęściej wybierają pierwsze szczoteczki soniczne dla dzieci, które ukończyły 3 lata, jednak można je wprowadzić znacznie wcześniej – nawet po pojawieniu się pierwszego ząbka!

Warto pamiętać, by kierować się oznaczeniami producenta. Przykładowo, szczoteczka soniczna dla dzieci marki Brush-Baby jest dostępna w kilku wersjach: 0-3 lat, 3-6 lat i 6+. Takie oznaczenia znacząco ułatwiają wybór odpowiedniego urządzenia. Szczoteczka soniczna dla dzieci 3+ jest bowiem mniejsza niż szczoteczka soniczna dla dzieci 6+, co wpływa na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci – dlaczego warto?

Dziecięca szczoteczka soniczna to świetny sposób, by zachęcić dziecko do mycia zębów i zadbać o uzębienie malucha. Największe zalety tego rozwiązania to:

  • możliwość usunięcia większej ilości płytki nazębnej niż w przypadku szczoteczki manualnej,
  • delikatność dla dziąseł i szkliwa,
  • czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc,
  • skuteczna ochrona przed próchnicą i chorobami dziąseł,
  • łatwa i przyjemna obsługa,
  • brak ryzyka nieprawidłowego mycia zębów,
  • brak konieczności stosowania nacisku, jak przy manualnym czyszczeniu zębów,
  • dodatkowe funkcje zachęcające do mycia (np. podświetlenie, timer, atrakcyjna kolorystyka, motywy bajkowe, melodyjki, kompatybilność z aplikacjami).

Manualna czy soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci?

Szczoteczka dla dzieci soniczna jest coraz częściej wybierana przez rodziców maluchów w każdym wieku. Wiąże się to przede wszystkim ze skutecznością i wygodą, gdyż taka szczoteczka znacznie lepiej radzi sobie z płytką nazębną i zapobiega problemom z próchnicą. Nie bez znaczenia jest również fakt, że soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci jest łatwiejsza w użytkowaniu, gdyż nie wymaga nauki szczotkowania i kontrolowania nacisku mycia. Producenci szczoteczek dziecięcych dbają również o to, by były atrakcyjne dla maluchów, wyposażając je w dodatkowe funkcje. Choć szczoteczki soniczne są droższe niż manualne, jest to tak naprawdę jednorazowa inwestycja. Wymienne końcówki do szczoteczek sonicznych kosztują bowiem tyle co klasyczne modele manualne.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium