Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Końcówki do irygatorów

Końcowka Ortodontyczna do Irygatora Waterpik OD-100 Końcowka Ortodontyczna do Irygatora Waterpik OD-100
Producent: Waterpik
Cena:

41,65 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Końcowki irygatora do czyszczenia języka Waterpik TC-100 Końcowki irygatora do czyszczenia języka Waterpik TC-100
Producent: Waterpik
Cena:

41,65 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Końcówki do irygatora - sklep

to część irygatora do zębów, która wystrzeliwuje skupiony strumień wody w miejsce trudno dostępne w jamie ustnej. Końcówki do irygatora mają wiele rodzajów o różnych kształtach i zakończeniach. Dysze wymienne w sposób precyzyjny kierują strumień wody, który pod ciśnieniem wydobywa się z irygatora. Strumień wody wydobywający się z końcówek wypłukuje resztki pokarmów, naloty oraz płytkę nazębną z miejsc trudno dostępnych w jamie ustnej. Obecnie na rynku występuje bardzo wiele dyszy specjalistycznych spełniających różnorodne potrzeby Użytkowników. Bez względu na markę producenta rozróżniamy dysze klasyczne, ortodontyczne, poddziąsłowe, do pielęgnacji mostów i implantów czy nawet do czyszczenia języka.

 

 końcówki do irygatora

 

Rodzaje końcówek do irygatora oraz ich przeznaczenie

Z założenia każda końcówka do irygatora służy do oczyszczania miejsce trudno dostępnych w jamie ustnej. Producenci irygatorów do zębów projektują jednak coraz to nowsze dysze specjalistyczne, które zwiększają efektywność czyszczenia nie tylko przestrzeni międzyzębowych ale także aparatów ortodontycznych, mostów, implantów czy innych prac protetycznych.


Możemy wyróżnić następujące rodzaje końcówek:

  • Klasyczne - to końcówki do irygatora przeznaczone do codziennej irygacji miejsc trudno dostępnych w jamie ustnej. Klasyczne końcówki zazwyczaj występują w formie plastikowej rurki zagiętej w górnej części dyszy. Klasyczne końcówki do irygatora posiadają zwężany koniec, który generuje silny  strumień punktowy wody.  Służą przede wszystkim do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, szczelin dziąsłowych oraz kieszonek dziąsłowych.
  • Poddziąsłowe - końcówki do irygatora, które zwiększają efektywność czyszczenia kieszonek poddziąsłowych. W miejscu wyrzutu wody znajduje się gumowa końcówka o dużym przewężeniu. Tak zaprojektowane specjalistyczne, poddziąsłowe końcówki do irygatora służą do precyzyjnego nakierowania strumienia wody w celu oczyszczenia kieszeni dziąsłowych. Miękka, gumowa nasadka jest delikatna dla dziąseł i umożliwia wprowadzenie dyszy w okolicę a nawet w głąb kieszeni dziąsłowej dzięki czemu można niezwykle dokładnie oczyścić każdą kieszeń dziąsłową.
  • Do pielęgnacji implantów i mostów - to końcówki do irygatora przeznaczone do pielęgnacji prac protetycznych znajdujących się w jamie ustnej. Dysze posiadają formę plastikowej rurki z miękkimi włoskami na jej zakończeniu. Elastyczne włókna na zakończeniu rurki w sposób mechaniczny usuwają resztki pokarmów z przestrzeni wokół implantów, mostów i innych prac protetycznych oraz pomagają łatwiej ułożyć końcówkę do prac protetycznych. Woda w sposób pulsacyjny, przy pomocy strumienia punktowego czyści miejsca trudno dostępne tak samo skutecznie jak dysza klasyczna a włókna mają jedynie wspomóc mechaniczne czyszczenie.
  • Ortodontyczne - końcówki do irygatorów, które ułatwiają oczyszczanie stałych aparatów ortodontycznych. Łączą w sobie zalety czyszczenia strumieniem wody oraz doczyszczania mechanicznego. Ortodontyczne końcówki do irygatora są zakończone punktowo uformowanymi włóknami, które mechanicznie usuwają resztki pokarmu z elementów aparatu ortodontycznego oraz delikatnie usuwają płytkę nazębną z powierzchni szkliwa. 
  • Do języka - to końcówki do irygatora w formie małej łopatki, która usuwa lepkie naloty z powierzchni języka. Regularna pielęgnacja języka przy pomocy specjalistycznej dyszy zmniejsza problemy z florą bakteryjną w jamie ustnej oraz nieświeżym oddechem.
  • W formie szczoteczki do zębów - swoją budową przypomina końcówki szczoteczek rotacyjnych jednak końcówka ta nie wykonuje żadnych ruchów tylko punktowo wyrzuca strumień wody. 

  

 końcówki do irygatorów

Jak prawidłowo dbać o końcówki do irygatora?

Pielęgnacja końcówek do irygatora wpływa na ich żywotność oraz efektywność i zdrowotne właściwości irygacji. O końcówki do irygatora należy dbać tak samo a nawet bardziej niż o końcówki do szczoteczek elektrycznych. Niewłaściwa higiena i przechowywanie końcówek do irygatora wpływają na znaczne zmniejszenie efektywności czyszczenia i higieny jamy ustnej. Po mimo iż większość końcówek do irygatora ma postać klasycznej, plastikowej rurki to wymagają regularnej wymiany podobnie jak końcówki do szczoteczek sonicznych. Ze względów higienicznych należy wymieniać końcówki do irygatora nie rzadziej niż co sześć miesięcy. Dysze posiadające na zakończeniu włosie należy wymieniać co trzy miesiące lub zawsze wtedy gdy włosie ulega deformacji. Zdeformowane włosie nie dość, że zmniejsza efektywność czyszczenia to jeszcze może podrażniać dziąsła. 


Czyszczenie końcówek do irygatora odbywa się podczas czyszczenia całego irygatora. Aby zapewnić długą żywotność oraz sprawną i efektywną pracę irygatorów do zębów zaleca się ich czyszczenie specjalistycznymi środkami jak redespet o właściwościach odkamieniających oraz antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Proszek czyszcząc sam irygator czyści również końcówki do irygatora.

 

Przechowywanie końcówek do irygatora ma również duży wpływ na ich stan oraz bezpieczeństwo irygacji. Ważne aby dysze były przechowywane tak żeby nie gromadziła się w nich woda co może prowadzić do osadzania się dużych ilości kamienia, bakterii oraz grzybów. Dyszę muszą mieć możliwość swobodnego wyschnięcia oraz być chronione przed kontaktem z niepożądanymi substancjami, które później mogły by się dostać do naszej buzi.

 

Nasz sklep posiada w ofercie końcówki do irygatora producentów takich jak: WATERPIKPanasonicOral-BPhilips SonicareSeyssoAquaJet

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium