Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Szczoteczki międzyzębowe

Czym są szczoteczki międzyzębowe i kto powinien z nich korzystać?

Szczoteczki międzyzębowe, nazywane często również czyścikami lub wyciorkami, to specjalnie zaprojektowane produkty, które umożliwiają oczyszczanie przestrzeni między zębami z nagromadzonego pokarmu i bakterii. Taka szczoteczka składa się zwykle z rdzenia powleczonego tworzywem, a także końcówki z delikatnych włókien. Końcówkę z elastycznym włosiem wsuwa się w przestrzeń między zębami, zapełniając tym samym cały obszar międzyzębowy i oczyszczając powierzchnię znacznie efektywniej i bezpieczniej niż tradycyjnie stosowana nić dentystyczna, czy też tym bardziej wykałaczka. Nie są to również produkty jednorazowe – wymienia się je jednak nieco częściej niż końcówki szczoteczek do zębów – zazwyczaj co 1-2 miesiące, zależnie od użytkowania.

W przestrzeniach międzyzębowych zalegają resztki pokarmów, co jest doskonałym środowiskiem dla beztlenowych bakterii. Odkładanie się w tym miejscu płytki nazębnej sprzyja chorobom zębów i dziąseł, dlatego podczas codziennego czyszczenia zębów nie powinno się unikać tych miejsc. Wydawać się może, że w dobie zaawansowanych technologicznie modeli szczoteczek elektrycznych, sonicznych, ultradźwiękowych czy magnetycznych potrzeba dodatkowego doczyszczania zębów jest eliminowana. Faktem jest, że te szczoteczki dbają o higienę jamy ustnej z wysoką dokładnością, jednak szczoteczka do czyszczenia kieszonek zębowych może wzmocnić ten efekt, dbając o oczyszczenie tych miejsc, do których dostęp zwykłego włosia szczoteczki jest utrudniony. Z pewnością będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób z aparatami ortodontycznymi, implantami, mostami i koronami, ale również polecane jest do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Będzie pomocne do oczyszczania kieszeni dziąsłowych, właściwej pielęgnacji odsłoniętych korzeni zębowych, a także do prawidłowego dbania o miejsca po ekstrakcji zębów.

Jak działa szczoteczka międzyzębowa?

Szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych wyróżniają się charakterystyczną rączką oraz wąską końcówką zakończoną miękkim, elastycznym włosiem. Unikalna konstrukcja szczoteczki pozwala skutecznie czyścić przestrzenie między zębami, usuwając osady i resztki pożywienia. Powierzchnia styku zębów jest szczególnie narażona na powstawanie próchnicy, dlatego tak ważne jest stosowanie szczoteczek międzyzębowych. Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych są szczególnie zalecane osobom noszącym aparaty ortodontyczne, ale może z nich korzystać każdy, komu zależy na jak najlepszej higienie jamy ustnej.

 

Jak prawidłowo używać szczoteczki międzyzębowej?

Czubek szczoteczki przyłóż prostopadle do linii zębów, pamiętając o tym, by znalazł się jak najbliżej dziąseł. Następnie przesuń szczoteczkę na drugą stronę i wyczyść przestrzeń międzyzębową, wykonując delikatne ruchy obrotowe. Po wyczyszczeniu powierzchni styku zębów wysuń szczoteczkę i powtórz czynność, umieszczając czyścik w kolejnej przestrzeni międzyzębowej. Po czyszczeniu należy opłukać szczoteczkę pod bieżącą wodą. Szczoteczka międzyzębowa jest produktem wielokrotnego użytku. Wymień ją na nową, kiedy zauważysz oznaki zużycia włosia (po ok. 1-2 miesiącach).

 

Szczoteczki do czyszczenia kieszonek zębowych – sklep stomatologiczny Estetic Dent

Jako profesjonaliści, którzy branżą artykułów do higieny jamy ustnej zajmują się nie od dziś, doskonale wiemy, jak ważne jest kompleksowe czyszczenie nie tylko powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych zębów, ale również szczelin międzyzębowych. To właśnie w tych miejscach najczęściej rozwija się próchnica – w związku z utrudnionym dostępem. W ofercie Estetic Dent zgromadziliśmy zatem szeroki wybór godnych uwagi szczoteczek do szczelin międzyzębowych wielu cenionych producentów. Każda szczoteczka do czyszczenia kieszonek zębowych z naszej oferty wyróżnia się łatwością obsługi, wysoką jakością i niezawodnością. Oferujemy między innymi szczoteczki międzyzębowe:

 • Curaprox,

 • Curasept,

 • GUM,

 • Interprox,

 • KIN,

 • TePe.

Nasz sklep stomatologiczny służy również profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru szczoteczek międzyzębowych oraz ich prawidłowego użytkowania.

 

Rozmiary szczoteczek międzyzębowych – jak wybrać odpowiedni?

Nie każdy wie, ale szczoteczki międzyzębowe występują w różnych rozmiarach. Dobór właściwego dla siebie rozmiaru jest ważny dla efektywności czyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz bezpieczeństwa tej czynności. Jeśli podczas czyszczenia odczuwasz ból lub dyskomfort, może to oznaczać, że dobrałeś szczoteczkę w nieodpowiednim rozmiarze. Prawidłowo dobrany rozmiar wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo szczotkowania, dlatego tak ważne jest, by czyszczenie przestrzeni międzyzębowych odbywało się przy użyciu dopasowanej szczoteczki.

Dobrym pomysłem jest wybór zestawu startowego czyścików o różnej średnicy. Takie zestawy są najczęściej oznaczane jako MIX i składają się ze szczoteczek w kilku rozmiarach. Oferuje je między innymi marka Curasept, Interprox czy TePe. O pomoc w doborze odpowiedniego rozmiaru szczoteczki można również poprosić stomatologa. Producenci oznaczają poszczególne rozmiary kolorami, jednak warto pamiętać o tym, że każdy z nich stosuje własną kolorystykę, dlatego zawsze należy w pierwszej kolejności kierować się oznaczeniem rozmiaru na opakowaniu.

U wielu osób zachodzi potrzeba korzystania z więcej niż jednego rozmiaru szczoteczki. Wszystko zależy od odległości między zębami i w każdym przypadku należy kierować się indywidualnymi parametrami. Najczęściej jednak mniejsze rozmiary są stosowane do przestrzeni między zębami przednimi, natomiast większe do tych między zębami znajdującymi się z tyłu.

Zalety stosowania szczoteczek międzyzębowych

Dbałość o prawidłową higienę jamy ustnej niesie za sobą wiele korzyści. Do największych zalet szczoteczek międzyzębowych można zaliczyć między innymi poniższe:

 • docierają w najtrudniej dostępne miejsca, zapewniając dokładne czyszczenie przestrzeni między zębami z resztek pokarmów i płytki nazębnej, co przeciwdziała próchnicy i chorobom dziąseł;

 • delikatne i elastyczne włosie oraz odpowiednio dobrany rozmiar szczoteczki to bezpieczeństwo dla wrażliwych dziąseł, co nie zawsze zapewnia nić dentystyczna;

 • doskonale sprawdzają się przy aparatach ortodontycznych;

 • występują w wielu rozmiarach, więc łatwiej dostosować je do własnych potrzeb;

 • są bardzo łatwe w użytkowaniu, również dla osób mniej sprawnych manualnie;

 • są wielorazowe, a w opakowaniach znajduje się zazwyczaj niejedna szczoteczka do czyszczenia kieszonek zębowych, a kilka sztuk – ponadto ceny takich zestawów są bardzo atrakcyjne.

 

Akcesoria do higieny jamy ustnej

Regularne szczotkowanie zębów przy użyciu szczoteczki elektrycznej lub manualnej to podstawa dbania o higienę jamy ustnej. Warto również pamiętać o czyszczeniu trudno dostępnych miejsc, do których nie dotrze tradycyjna szczoteczka. Wprowadź do codziennej pielęgnacji szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i nici dentystyczne, nie zapominając także o płynie do płukania jamy ustnej. Wszystkie niezbędne akcesoria dentystyczne znajdziesz w naszej ofercie i zamówisz z dostawą do domu.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium