Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Szczoteczki elektryczne

Oral-B Pro3 3500 BLACK Sens + Etui Oral-B Pro3 3500 BLACK Sens + Etui
Producent: Oral B
Cena:

259,00 zł

zobacz więcej
Szczoteczka Oral-B Vitality 2D White & Clean Szczoteczka Oral-B Vitality 2D White & Clean
Producent: Oral B
Cena:

75,00 zł

zobacz więcej
ORAL-B  Szczoteczka magnetyczna iO5 WHITE ORAL-B Szczoteczka magnetyczna iO5 WHITE
Producent: Oral B
Cena:

679,00 zł

zobacz więcej

Szczoteczki elektryczne do zębów

Elektryczne szczoteczki to modele, które zapewniają wysoką jakość czyszczenia zębów, dzięki intensywnym rotacyjnym ruchom włosia główki końcówki. Zasada działania szczoteczek elektrycznych, w zależności od zastosowanej technologii, wprawia w ruch główkę końcówki lub jej same włókna, które w sposób mechaniczny ścierają bądź rozbijają płytkę nazębną oraz osady gromadzące się na powierzchni szkliwa. Fale ultradźwiękowe generowane przez szczoteczki elektryczne ultradźwiękowe rozbijają łańcuchy bakterii, co wpływa na zdecydowaną poprawę zdrowia całej jamy ustnej. Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej takie szczoteczki są najdokładniejsze, gdyż fala dociera do najtrudniej dostępnych miejsc. 

Jak działa szczoteczka elektryczna do zębów?

Szczoteczki elektryczne to modele zasilane bateriami lub akumulatorami jonowo-litowymi, które czyszczą zęby znacznie efektywniej niż modele manualne. Ich skuteczność działania w oczyszczaniu jamy ustnej z bakterii i resztek pokarmów, a także w usuwaniu przebarwień i płytki nazębnej została potwierdzona w wielu niezależnych badaniach, a także doceniona przez użytkowników indywidualnych. Szczoteczki elektryczne mają okrągłe główki czyszczące, dzięki czemu z wysoką dokładnością okalają każdy ząb, docierając jednocześnie do nawet najtrudniej dostępnych obszarów międzyzębowych. Ruchy oscylacyjno-rotacyjne lub dodatkowe ruchy pulsacyjne szczoteczek elektrycznych efektywnie pozbywają się płytki nazębnej. Na rynku znaleźć można modele różniące się ilością wykonywanych ruchów na minutę. Posiadają one różnorodne tryby pracy i funkcje dodatkowe, które wpływają na komfort użytkowania szczoteczki elektrycznej do zębów, a także na jej skuteczność i bezpieczeństwo pracy.

Szczoteczka elektryczna w codziennej higienie jamy ustnej

Szczoteczki elektryczne posiadają szereg funkcji, które wspomagają proces szczotkowania zębów. Większość dostępnych obecnie szczoteczek elektrycznych posiada Timer, który odmierza zalecany czas szczotkowania zębów, dając pewność, że zęby są dokładnie wyszczotkowane. Dzięki bardzo dużej różnorodności programów szczotkowania można dopasować intensywność szczotkowania do swoich indywidualnych potrzeb. Duża częstotliwość drgań lub ruchów rotacyjnych sprawia, że szczoteczki elektryczne skutecznie usuwają płytkę nazębną i delikatnie masują dziąsła, zapewniając przy tym bezpieczne mycie zębów nawet u najmłodszych dzieci. Dodatkowe funkcje niektórych szczoteczek, jak funkcja delikatnego startu czy czujniki nacisku, chronią dziąsła przed podrażnieniami i uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi niewłaściwym szczotkowaniem. 

Zalety i wady szczotkowania zębów szczoteczkami elektrycznymi

Zdaniem ekspertów szczoteczki elektryczne usuwają do 99% więcej płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłymi szczoteczkami manualnymi. Szczoteczka elektryczna wykonuje dużo więcej ruchów niż możemy wykonać klasyczną szczoteczką manualną do zębów. Jej zastosowanie znacznie skraca czas potrzebny do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, gdyż wystarczą już zaledwie 2 minuty, by skutecznie oczyścić zęby. Szczoteczka elektryczna do zębówjednak nie tylko myje zęby, ale również masuje dziąsła, dbając o ich zdrowie. Dzięki dodatkowym funkcjom szczotkowanie szczoteczką elektryczną jest jeszcze bezpieczniejsze oraz skuteczniejsze, a zęby są mniej narażone na próchnicę i stają się bielsze. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób niesprawnych fizycznie, które mają problem z właściwym utrzymaniem higieny przy pomocy szczoteczki manualnej – model elektryczny wykonuje większość pracy za użytkownika. Do wad szczoteczek elektrycznych możemy zaliczyć bardziej mechaniczne działanie niż np. w szczoteczkach sonicznych czy ultradźwiękowych. Stosowany jednak w coraz większej liczbie szczoteczek elektrycznych czujnik nacisku pozwala zminimalizować ryzyko uszkodzenia szkliwa czy dziąseł przez zbyt mocne szczotkowanie.

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Szczoteczki elektryczne, ze względu na zastosowaną w nich technologię, możemy podzielić na szczoteczki elektryczne soniczne, rotacyjne (obrotowe) oraz ultradźwiękowe. 

  • Szczoteczki rotacyjne (tradycyjne szczoteczki elektryczne) – możemy je podzielić na dwie grupy: szczoteczki, w których zastosowano mechanizm obrotowy, który wprawia w ruch główkę szczoteczki, generując ruchy oscylacyjno-rotacyjne (2D) oraz szczoteczki bardziej zaawansowane, w których poza ruchem oscylacyjno-rotacyjnym występuje jeszcze ruch pulsacyjny (3D). Szczoteczki rotacyjne usuwają osady i płytkę nazębną poprzez mechaniczne ścieranie płytki nazębnej i osadów. Mechanizm szczoteczek obrotowych wykonuje od 6 000 do 8 000 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych oraz do 40 000 ruchów pulsacyjnych na minutę zapewniając tym doskonałą jakość czyszczenia zębów. Najpopularniejszym producentem szczoteczek rotacyjnych jest Oral-B BRAUN.

  • Szczoteczki soniczne – generują one ruchy soniczne (ruchy wymiatające włosia), dzięki którym pasta mieszająca się ze śliną tworzy mikro bąbelki, które docierają do nawet trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Szczoteczki soniczne generują od 9 000 do ok. 96 000 drgań sonicznych na minutę. Ruch wymiatający jest zdaniem zdecydowanej większości stomatologów najwłaściwszą i najbezpieczniejszą formą szczotkowania zębów. Technologia soniczna to połączenie drgań dźwiękowych z szybkim ruchem włosia, dzięki czemu szczoteczki elektryczne soniczne skutecznie rozbijają zalegającą płytkę nazębną i uporczywe osady, przywracając zębom ich naturalną biel. Ruch wymiatający jest również najbezpieczniejszy dla dziąseł. Szczoteczki soniczne masują dziąsła, polepszając ich ukrwienie i ogólny stan zdrowia. Szczoteczki elektryczne z technologią soniczną dedykowane są dla każdego, w tym szczególnie polecane są osobom z delikatnymi dziąsłami czy małym dzieciom. Najlepsze szczoteczki soniczne dostępne na rynku to Philips SonicarePanasonic, SmileSonic, Meriden czy Seysso.

  • Szczoteczki ultradźwiękowe – to najbardziej zaawansowana grupa szczoteczek elektrycznych. Mechanizm szczoteczek elektrycznych ultradźwiękowych generuje fale dźwiękowe o częstotliwości 1,6 Mhz = 1.600.000 Hz. Częstotliwość taka odpowiada aż 96.000.000 pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych oraz sonicznych szczoteczek do zębów. Tak wysoka częstotliwość fal dźwiękowych niszczy znajdujące się w jamie ustnej bakterie chorobotwórcze, nie tylko poprzez rozrywanie istniejących pomiędzy nimi połączeń, ale także poprzez niszczenie powierzchni ich komórek. Szczoteczki ultradźwiękowe zapewniają najdelikatniejsze czyszczenie mechaniczne z najdokładniejszą redukcją płytki bakteryjnej, dzięki czemu zauważana jest natychmiastowa poprawa stanów zapalnych czy chorób dziąseł. Szczoteczki elektryczne ultradźwiękowe polecane są osobom po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej, z problemami odkładającej się płytki nazębnej, paradontozą czy z tendencją do stanów zapalnych i chorób dziąseł, wynikających ze złej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Szczoteczki te również bardzo skutecznie pomagają utrzymać stałe aparaty ortodontyczne w należytej czystości. Najlepsza dostępna na rynku szczoteczka elektryczna ultradźwiękowa to MEGASONEX.

  • Szczoteczki elektryczne dla dzieci – dedykowane są najmłodszym i cechują się dużo delikatniejszym działaniem oraz miększym włosiem końcówek. Posiadają mniej ruchów sonicznych lub rotacyjnych niż szczoteczki dla dorosłych, zachowując jednak wysoką skuteczność pracy. Bardzo często szczoteczka elektryczna dla dzieci posiada kolorowe naklejki, migające światełka lub jaskrawe kolory mające zachęcić najmłodszych do szczotkowania zębów. 

Przydatne funkcje szczoteczek elektrycznych do zębów

Już sam fakt prawidłowego korzystania ze szczoteczki elektrycznej do zębów sprawia, że zęby myte są efektywniej, krócej i wygodniej, jednak to nie wszystkie zalety takiego rozwiązania. Wiele modeli wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, które są cenione przez użytkowników. Wśród nich można wymienić nie tylko wbudowany timer, który informuje użytkownika o czasie mycia zębów, ale również wiele dodatkowych udogodnień. Wśród nich wymienić można między innymi:

  • czujnik nacisku – szczoteczka automatycznie rozpoznaje, z jaką siłą użytkownik przyciska szczoteczkę do płytki nazębnej i zwalnia swoje ruchy, gdy siła ta jest zbyt mocna, chroniąc jednocześnie szkliwo i wrażliwe dziąsła;

  • różne programy pracy – szczoteczka elektryczna do zębów może być wyposażona nie tylko w tryb codziennej pielęgnacji, ale również tryb wybielania zębów, tryb delikatny dla wrażliwych zębów i dziąseł, tryb czyszczenia języka, tryb głębokiego czyszczenia czy też tryb masażu dziąseł i wiele innych;

  • łączność Bluetooth – zaawansowane modele posiadają wbudowane czujniki ruchu, które śledzą sposób szczotkowania zębów przez użytkownika, a zgromadzone dane przekazują do dedykowanej aplikacji – w ten sposób można dowiedzieć się, jak myć swoje zęby efektywniej.

 

Jaka dobrać najlepszą szczoteczkę elektryczną?

Zanim zdecydujemy się na zakup szczoteczki elektrycznej, powinniśmy przeanalizować ich wszystkie rodzaje oraz funkcjonalności każdego rodzaju szczoteczki elektrycznej pod kątem własnych potrzeb i wymagań. Powinniśmy sprecyzować oczekiwania wobec codziennego szczotkowania i uwzględnić ewentualne problemy zdrowotne w jamie ustnej, jak na przykład kondycję dziąseł czy stopień odkładania się płytki nazębnej. Zakup warto skonsultować również z lekarzem dentystą, który ustali, czy dana technologia i sposób pracy wybranej szczoteczki elektrycznej będą odpowiednie do obecnego stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi specjalistami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa pytania i pomożemy w dobraniu odpowiedniej szczoteczki elektrycznej. Nasze fachowe doradztwo opieramy na ponad 20-letnim doświadczeniu w stomatologii. 

 

Dobra szczoteczka elektryczna do zębów – sklep Estetic Dent

W sklepie Estetic Dent zgromadziliśmy szeroki wybór elektrycznych szczoteczek do zębów od najbardziej cenionych na rynku stomatologicznym producentów. Nasz bogaty asortyment obejmuje zarówno modele przeznaczone dla najmłodszych użytkowników, jak i wiele podstawowych i zaawansowanych technologicznie szczoteczek elektrycznych dla osób starszych. Szczególnie polecamy szczoteczki elektryczne Oral-B, Philips Sonicare, Panasonic, Megasonex, SmileSonic, WATERPIK, SEYSSO, WhiteWash i Meriden.

Doskonale wiemy, czym powinna cechować się bezpieczna szczoteczka elektryczna dla dzieci oraz jakie parametry sprawiają, że szczoteczka elektryczna dla dorosłych jest szczególnie ceniona. Służymy pomocą w doborze odpowiedniego modelu, a także zapewniamy możliwość uzupełnienia swojego zestawu o pasujące końcówki do szczoteczki.

 

Szczoteczka elektryczna do zębów – najczęściej zadawane pytania FAQ

By szczoteczka elektryczna spełniała oczekiwania użytkownika, powinna zostać dobrana indywidualnie do jego preferencji. Przy wyborze często pojawiają się pytania dotyczące pracy poszczególnych modeli i sposobu ich użytkowania. Poniżej można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną?

Mycie zębów szczoteczką elektryczną jest proste. Większość pracy wykonuje za użytkownika samo urządzenie, co znacznie ułatwia utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej również osobom, które mają ograniczoną sprawność manualną. Na końcówkę szczoteczki elektrycznej należy nanieść pastę, a następnie przystawić główkę urządzenia do zębów – zachowując kąt około 45° i jednocześnie nie przyciskając zbyt intensywnie szczoteczki do szkliwa. Dalsze postępowanie to stopniowe przesuwanie szczoteczki po zewnętrznej i wewnętrznej części łuku zębowego. Na czynność należy poświęcić 2 minuty.

Czym różni się szczoteczka elektryczna od sonicznej?

Szczoteczka elektryczna różni się od modeli sonicznych m.in. mechanizmem działania. Szczoteczki soniczne wykonują ruchy wymiatające i mają podłużne końcówki, podobne do tych w szczoteczkach manualnych. Szczoteczki elektryczne mają okrągłe główki i wykonują ruchy oscylacyjno-rotacyjne, a niektóre dodatkowo również ruchy pulsacyjne.

Jak często wymieniać końcówkę szczoteczki elektrycznej?

Stomatolodzy zalecają, by wymieniać końcówki szczoteczek nie rzadziej niż co 2-3 miesiące. Ważny jest również sposób użytkowania szczoteczki elektrycznej, w tym intensywność przyciskania jej do zębów, a także czas i częstotliwość ich mycia. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są końcówki do szczoteczek z włosiem, które wskazuje potrzebę wymiany końcówki.

Jak przechowywać końcówki do szczoteczek elektrycznych?

Końcówki do szczoteczki należy przechowywać w sposób higieniczny. Powinny móc bez problemu wysychać i być chronione przed zabrudzeniami, ponadto nie powinny stykać się z innymi końcówkami. Niektórzy producenci oferują wygodne uchwyty lub pojemniki na końcówki.

Jaką pastę do szczoteczki elektrycznej wybrać?

Pastę najlepiej dobrać do posiadanej szczoteczki, a także własnych preferencji i indywidualnych potrzeb. Dobrze, by pasta do zębów była pozbawiona SLS, przez co nie będzie się tak intensywnie pienić, a jej drobne bąbelki będą łatwiej docierać do problematycznych miejsc jamy ustnej.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium