Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Płyny do płukania jamy ustnej

PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ 15 SEKUND 0,3% CHX, 250ml PLAKKONTROL PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ 15 SEKUND 0,3% CHX, 250ml PLAKKONTROL
Producent: PLAKKONTROL
Cena:

26,31 zł

Cena regularna: 32,89 zł

Najniższa cena: 32,89 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ 30 DNI 0,12% CHX, 250ml PLAKKONTROL PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ 30 DNI 0,12% CHX, 250ml PLAKKONTROL
Producent: PLAKKONTROL
Cena:

22,56 zł

Cena regularna: 28,20 zł

Najniższa cena: 28,20 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
ABSOLUTE WHITE Płyn do płukania jamy ustnej z węglem aktywnym, 500 ml PLAKKONTROL ABSOLUTE WHITE Płyn do płukania jamy ustnej z węglem aktywnym, 500 ml PLAKKONTROL
Producent: PLAKKONTROL
Cena:

27,11 zł

Cena regularna: 33,89 zł

Najniższa cena: 33,89 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ PROTEZIONE TOTALE, 500 ml b/alkoholu PLAKKONTROL PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ PROTEZIONE TOTALE, 500 ml b/alkoholu PLAKKONTROL
Producent: PLAKKONTROL
Cena:

27,11 zł

Cena regularna: 33,89 zł

Najniższa cena: 33,89 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
BIAŁA PERŁA Płyn do płukania jamy ustnej z kurkumą i koenzymem Q10 250 ml BIAŁA PERŁA Płyn do płukania jamy ustnej z kurkumą i koenzymem Q10 250 ml
Producent: Biała Perła
Cena:

13,52 zł

Cena regularna: 15,90 zł

Najniższa cena: 15,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Curaprox Perio Plus + Forte - Płyn do płukania z CHX 0,2% i kompleksem CITROX® 900ml krótki termin 09.2024(E1) Curaprox Perio Plus + Forte - Płyn do płukania z CHX 0,2% i kompleksem CITROX® 900ml krótki termin 09.2024(E1)
Producent: CURAPROX
Cena:

29,70 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 90,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
LISTERINE Kind Mouthwash Smart Rinse płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci Mild Berry 250ml E1 LISTERINE Kind Mouthwash Smart Rinse płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci Mild Berry 250ml E1
Producent: inny
Cena:

18,34 zł

Cena regularna: 22,93 zł

Najniższa cena: 18,34 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Rodzaje płynów do płukania jamy ustnej 

 

Codzienna pielęgnacja jamy ustnej jest niezwykle ważna dla zdrowia zębów i dziąseł. Podstawową formą pielęgnacji uśmiechu jest odpowiednie szczotkowanie przy użyciu pasty do zębów. Jednak możemy sprawić, że codzienna higiena jamy ustnej będzie bardziej efektywna. Wszystko dzięki płynom do płukania jamy ustnej. Są doskonałym uzupełnieniem szczotkowania zębów i pozwalają na jeszcze bardziej efektywne pozbycie się szkodliwych bakterii. Dodatkowo płyny do płukania jamy ustnej dostępne są w wielu wariantach dostosowanych do różnorodnych potrzeb ich użytkowników. Jakie zatem są dostępne rodzaje płynów do płukania?

Wybielające płyny do płukania jamy ustnej

Płyny do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających pozwalają na wzmocnienie i wydłużenie efektu wybielania zębów. Płyn wybielający dociera do szczelin między zębami, do których szczoteczka ma utrudniony dostęp.

Co więcej, płyny do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających, podobnie jak pasta do zębów, zawierają składniki antyprzebarwieniowe oraz fluorek sodu. Płyn o takim składzie posiada przykładowo Gum Original White i dodatkowo wzbogacony jest o witaminę E oraz B5. Warto mieć na uwadze, że płyny wybielające nie tylko pomagają w usuwaniu przebarwień, ale również skutecznie im zapobiegają. Dodatkowo płyny wybielające do płukania jamy ustnej:

 • odżywiają dziąsła,
 • wzmacniają oraz chronią szkliwo,
 • mają działanie antybakteryjne.

Na uwagę zasługują również płyny wybielające innych producentów, takich jak Swissdent Extreme lub Vitis Whitening. Vitis Whitening oparty jest na technologii Dentaid nanorepair, czyli cząsteczkach stanowiących naturalny skład zębów. Dodatkowo w skład tego płynu wchodzą również cztery inne aktywne składniki, które usuwają i zapobiegają powstawaniu przebarwień, usuwają płytkę nazębną oraz osadzający się kamień i chronią szkliwo. Dlatego, jeśli zależy nam na białym uśmiechu, warto do codziennej pielęgnacji włączyć płukanie jamy ustnej specjalistycznym płynem wybielającym. Co więcej, dzięki regularnemu stosowaniu płynu skutecznie utrzymamy długotrwały efekt wybielania osiągnięty wcześniej za pomocą pasty lub innych zabiegów.

Płyny do płukania wspomagające nawilżenie jamy ustnej

Płyny nawilżające jamę ustną przeznaczone są dla osób, które mają problemy z przepływem śliny i zmagają się z suchością jamy ustnej. Dla osób borykających się z tym problemem stworzono specjalistyczne płyny, takie jak Dentaid Xeros, który zawiera wyjątkowy skład. Dzięki betainie, która wiąże cząsteczki wody na stałe, jama ustna pozostaje nawilżona na długi czas. Co więcej, jest to substancja o działaniu bakteriobójczym, co dodatkowo pozwala zwalczyć nieświeży oddech. W skład tego płynu wchodzą również:

 • ksylitol (o właściwościach nawilżających),
 • fluorek sodu,

Allantoina to ważna substancja, która zmniejsza dyskomfort podrażnień powstałych w wyniku suchości jamy ustnej. Możemy również skorzystać z płynu producenta Gum Sunstar Hydral, który może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci od 7 roku życia. Gum Sunstar Hydral przynosi szybką ulgę w dolegliwościach związanych z suchością jamy ustnej, a dodatkowo pobudza i zwiększa ilość wydzielanej śliny. Warto również mieć na uwadze, że płyny mające za zadanie zapobiegać kserostomii, czyli suchości w jamie ustnej pełnią również inne ważne zadanie- ochraniają organizm przed bakteriami. Niewystarczająca ilość śliny może mieć poważne skutki dla zdrowia, dlatego tak ważne jest regularne stosowanie specjalistycznych płynów do płukania w przypadku kserostomii. Pamiętajmy, że płyny do płukania, które mają za zadanie pomóc w nawilżeniu jamy ustnej, mogą być stosowane nawet do 5 razy na dobę, a w ich składzie nie powinien znaleźć się alkohol.

Płyny do płukania na nadwrażliwość

Wielu z nas zmaga się z problemem nadwrażliwości dziąseł oraz zębów. Jest to dolegliwość, która potrafi uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie oraz przyjmowanie posiłków i napoi. Towarzyszący nadwrażliwości ból potrafi być bardzo nieprzyjemny. Dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację stosując nie tylko specjalistyczne pasty do zębów, ale również płyny do płukania, takie jak Woom Sensitive. Płyn w swoim składzie posiada między innymi składniki znieczulające, które uśmierzają dokuczliwy ból. Ponadto Woom Sensitive zawiera fluor, który wspomaga ochronę zębów tworząc na nich warstwę izolującą od czynników zewnętrznych. Co więcej, fluor pomaga odbudować i wzmacniać zęby, tym samym zmniejszając ich nadwrażliwość. W płynach pomagających walczyć z nadwrażliwością znajdują się również substancje, które mają za zadanie łagodzić podrażnienia i wspomagać regenerację. Do takich płynów należy również Curasept Biosmalto Sensitive, który dodatkowo zaleca się stosować po zabiegach wybielania zębów oraz usuwaniu kamienia, kiedy szyjki zębowe mogą być odsłonięte.

Wszystkie płyny tego typu należy stosować regularnie, najlepiej dwa razy dziennie, co pozwoli na skuteczną regenerację szkliwa oraz zmniejszy dolegliwości bólowe. Dodatkowo uzupełniając codzienną pielęgnację o płukanie jamy ustnej specjalnym płynem na nadwrażliwość, przyspieszymy cały proces regeneracji. Zwróćmy również uwagę na to, że często podczas nadwrażliwości zębów może pojawić się problem z krwawiącymi dziąsłami. W takim przypadku można wymiennie stosować płyn do płukania na nadwrażliwość oraz na krwawiące dziąsła. Przykładowo wybrać można Vitis Gingival, który dzięki wyjątkowemu składowi łagodzi krwawienie dziąseł oraz redukuje stany zapalne.

Płyny remineralizujące oraz regenerujące

Jeśli zależy nam na wzmocnieniu oraz odbudowie szkliwa zębów, to warto wybrać płyny remineralizujące. Cechują się tym, że w swoim składzie zawierają substancje mineralne, które tworzą ochronną warstwę na zębach. Do takich płynów należy między innymi Apacare Liquid, który zawiera medyczny nanohydroksyapatyt. Posiada niezwykłe właściwości ochronne, ponieważ wnika i osadza się w najmniejszych szczelinach zębowych wygładzając powierzchnię zęba. Dzięki gęstej konsystencji płyn lepiej przylega do powierzchni zębów i pozostaje tam przez dłuższy czas. Również podobne właściwości mają płyny regenerujące, które polecane są osobom o osłabionych śluzówkach jamy ustnej. Kin Care to regenerujący płyn zawierający naturalne ekstrakty, które wspomagają odnowę śluzówki jamy ustnej. Jego stosowanie zaleca się szczególnie w przypadku pojawienia się podrażnień powstałych podczas użytkowania aparatów ortodontycznych lub aft oraz pleśniawek.

Płyny do płukania na nieprzyjemny zapach z ust

Problem nieświeżego oddechu utrzymującego się w jamie ustnej dotyczy wiele osób. Może być spowodowany przede wszystkim przez nieprawidłową higienę jamy ustnej oraz bakterie beztlenowe. Rozwój bakterii powoduje powstawanie lotnych związków siarki, które przyczyniają się do nieprzyjemnego zapachu, dlatego też tak ważna jest systematyczna higiena jamy ustnej. Aby skutecznie walczyć z halitozą, czyli problemem nieprzyjemnego zapachu warto sięgać po specjalistyczne płyny do płukania, takie jak Dentaid Vitis Halita. Płyn ten jest bezalkoholowy i zawiera w składzie chlorek cetylopirydyny, który zwalcza bakterie oraz lotne związki siarki. Dodatkowo składniki antybakteryjne hamują gromadzenie się płytki nazębnej. Równie ważnym składnikiem płynów do płukania zwalczających nieprzyjemny zapach jest mleczan cynku, który hamuje rozprzestrzenianie się bakterii. Co więcej, płyny do płukania jak Dentaid Vitis Halita lub Gum Halicontrol nie tylko maskują nieprzyjemny zapach, ale również go likwidują u źródła i utrzymują świeżość przed długi czas. Ważne jest jednak, aby regularnie je stosować, najlepiej dwa razy dziennie. 

Płyny do płukania dla osób z aparatami ortodontycznymi i implantami

Osoby, które noszą aparaty ortodontyczne narażone mogą być na różne otarcia oraz podrażnienia. Co więcej, utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest bardziej wymagające. Wszystko dlatego, że bakterie mogą gromadzić się w szczelinach protez, implantów lub aparatów, a ich pozbycie się jest utrudnione. Należy pamiętać, że bakterie oraz resztki pokarmów lub ucisk aparatu mogą powodować erozję szkliwa, a nawet zapalenie dziąseł. Z tego względu warto sięgnąć po specjalistyczne płyny do płukania jamy ustnej, które uzupełnią codzienne szczotkowanie zębów. Przykładem takich płynów są Gum Ortho lub Ortho Kin, które mają działanie antybakteryjne i pomagają zwalczyć próchnicę oraz wszelkie podrażnienia powstałe w jamie ustnej. Dodatkowo płyn Ortho Kin w swoim składzie zawiera chlorheksydynę oraz cynk, które pozwalają efektywnie pozbyć się nadmiernej płytki nazębnej oraz ewentualnych przebarwień. Stężenie chlorheksydyny jest na niskim poziomie, dlatego płyn ten może być stosowany dwa razy dziennie. W przypadku bolesnych otarć spowodowanych aparatem ortodontycznym lub protezą można sięgnąć po bardziej zaawansowane i specjalistyczne płyny do płukania. Jednak należy pamiętać, że tego typu płyny powinny być używane krótkoterminowo. Należy do nich między innymi Curasept Ads Implant zawierający większe stężenie chlorheksydyny oraz kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy ma za zadanie ułatwić migrację oraz rozmnażanie komórek, które tworzą tkankę ziarninową odpowiedzialną za proces naprawczy błony śluzowej. Tym samym stany zapalne oraz uszkodzenia mechaniczne szybciej się goją. Co więcej, płyny ortodontyczne do płukania jamy ustnej nie tylko dbają o stan zdrowia jamy ustnej, ale również pielęgnują implanty, protezy oraz aparaty ortodontyczne.

Innym przykładem płynu przeznaczonego szczególnie dla osób z implantami jest płyn Bluem stworzony w oparciu o naturalne składniki aktywne. Są to między innymi naturalny tlen, miód, xylitol oraz laktoferyna. Składniki te mają właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne, a co więcej pomagają w procesie redukcji głębokości kieszonek dziąsłowych. Dodatkowo Bluem pomaga utrzymać świeży oddech przez cały dzień oraz poprawia stan systemu immunologicznego.

Płyny do płukania dla osób cierpiących na choroby przyzębia

Ta grupa płynów przeznaczona jest zazwyczaj do krótkotrwałego użytku. Najczęściej zaleca się ich stosowanie po zabiegach usunięcia zębów lub wszczepienia implantu. Płyny takie jak Dentaid Perio-Aid lub Dentaid Perio-Aid Active Control posiadają silne działanie antybakteryjne oraz antyseptyczne, które chronią przed powstaniem stanu zapalnego po zabiegach. Dodatkowo płyny te doskonale zwalczają nadmiar płytki nazębnej. Zdarza się również, że gdy nie posiadamy aparatu ortodontycznego lub implantów, to w jamie ustnej pojawiają się bolesne zmiany. Najczęściej są to afty oraz pleśniawki, które pojawiają się na dziąsłach, języku, podniebieniu lub wewnętrznej stronie policzka. Ból oraz dyskomfort, jaki im towarzyszy może utrudnić codzienne funkcjonowanie oraz spożywanie posiłków i napoi. Dlatego w takich przypadkach warto sięgać po płyny do płukania, takie jak Gum Afta Clear, które pomagają w szybszym zagojeniu się ran. W składzie posiadają substancje tworzące barierę ochronną dla rany, co z kolei przynosi ulgę w bólu. Płyn na afty i pleśniawki może być stosowany doraźnie, dlatego warto mieć go w domowej apteczce.

Płyny do płukania i codziennej higieny jamy ustnej

Oprócz specjalistycznych płynów, jakie zostały przedstawione powyżej, można wybrać również płyny do płukania idealne do uzupełnienia codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Pomogą w pozbyciu się bakterii oraz skutecznie zwalczą nadmiar płytki nazębnej, która jest przyczyną powstawania próchnicy. Do takich płynów należą Curasept Biosmalto Protection oraz Gum Activital. Ich regularne stosowanie po szczotkowaniu zębów pozwoli utrzymać zdrową kondycję zębów oraz dziąseł. Płyny przeznaczone do codziennej higieny dostępne są w bardzo różnorodnych smakach, dzięki czemu każdy wybierze płyn, którego smak będzie mu odpowiadać. Pamiętajmy również, że nie tylko dorośli, ale również dzieci powinny uzupełniać codzienną toaletę jamy ustnej o jej płukanie. Zadbajmy jednak o odpowiedni płyn do płukania dla dzieci, jak przykładowo Gum Junior oraz Frezyderm, które zapobiegną próchnicy. Płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci dostępne są w atrakcyjnych dla dzieci smakach oraz są delikatniejsze, mimo tego doskonale pomagają pozbyć się nadmiaru płytki nazębnej oraz wzmacniają szkliwo zębów. Przed zakupem płynu dla dziecka warto zwrócić uwagę na to, od jakiego wieku dziecka jest przeznaczony.

Który płyn do płukania jamy ustnej będzie najlepszy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlatego że płyn do płukania powinien być wybierany zgodnie z indywidualnymi potrzebami. To od tego, czego oczekuje użytkownik płynu, powinien być uzależniony jego wybór. Jeżeli zależy nam na wzmocnieniu efektu białych zębów, warto codziennie stosować płyny wybielające, takie jak Gum Original White, Swissdent Extreme lub Vitis Whitening. Dzięki swoim składom pozwalają skutecznie pozbyć się przebarwień oraz zapobiegać powstawaniu nowych. Natomiast dla tych, którzy mają problem z suchością jamy ustnej doskonale sprawdzi się płyn Dentaid Xeros lub Gum Sunstar Hydral, który wspomaga nawilżenie oraz zmniejsza dyskomfort podrażnień powstały w wyniku suchości jamy ustnej. Dodatkowo płyny te pozwalają zachować odpowiednią florę bakteryjną jamy ustnej, która ma wpływ na ogólny stan zdrowia.

Z kolei osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów powinny sięgać po specjalistyczne płyny, takie jak Woom Sensitive lub Curasept Biosmalto Sensitive, które dzięki substancjom przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym pozwolą ograniczyć ból i nieprzyjemne uczucie towarzyszące podczas spożywania posiłków oraz napoi. Dodatkowo skład płynów na nadwrażliwość pozwala na jej stopniowe ograniczanie, a ich działanie doskonale uzupełnia specjalistyczne pasty do zębów. Tymczasem osoby chcące wzmocnić szkliwo zębów oraz ich ogólną kondycję powinny sięgać po płyny remineralizujące oraz regenerujące takie, jak Apacare Liquid lub Kin Care. W przypadku problemów z nieświeżym oddechem, czyli halitozą warto stosować płyny, które pozwalają na zwalczenie lotnych związków siarki oraz bakterii będących przyczyną nieświeżego oddechu. Do takich płynów zalicza się Dentaid Vitis Halita lub Gum Halicontrol. Zupełnie inną grupą płynów do płukania są te, które mają za zadanie chronić jamę ustną oraz implanty oraz aparaty ortodontyczne. Należą do nich płyny Gum Ortho oraz Ortho Kin. Posiadają one w swoim składzie substancje przyspieszające powstałe w wyniku noszenia aparatu ortodontycznego podrażnienia, a dodatkowo pomagają usunąć resztki pokarmów oraz bakterii z niewielkich szczelin między aparatem lub implantem. Z pewnością warto zaopatrzyć się w płyny do płukania, które zalecane są po zabiegach usuwania zębów lub wszczepienia implantów. Ich silne działanie antybakteryjne oraz antyseptyczne pozwala zapobiec powstawaniu stanu zapalnego oraz pozbyć się bakterii. Do takich płynów zalicza się między innymi Dentaid Perio-Aid. Natomiast w przypadku powstania ran doskonałą doraźną pomocą będą płyny takie, jak Gum Afta Clear, które tworzą na ranie ochronną powłokę, łagodząc dolegliwości bólowe. Natomiast jeżeli nie borykamy się z żadnymi schorzeniami oraz nie posiadamy implantów i aparatu ortodontycznego, to warto do codziennej higieny jamy ustnej włączyć uniwersalne płyny Curasept Biosmalto Protection lub Gum Activital. Pozwolą usunąć nadmiar płytki nazębnej oraz utrzymać zdrową kondycję zębów oraz dziąseł. Dla najmłodszych członków rodziny warto kupić płyn do płukania, ze specjalnym przeznaczeniem dla dzieci, jak przykładowo Gum Junior.

Płyn do płukania jamy ustnej powinniśmy włączyć do codziennej higieny jamy ustnej. Pamiętajmy, aby wybrać płyn dopasowany do indywidualnych potrzeb, który będzie bardziej efektywny w pielęgnacji i pomoże ograniczyć lub zwalczyć dokuczliwe dolegliwości.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium