Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Pasty dla dzieci i niemowląt

BEZPIECZNE PASTY DO ZĘBÓW DLA DZIECI

O regularną i dokładną higienę jamy ustnej u dziecka należy zadbać już w momencie, gdy pojawi się pierwszy ząb mleczny. Początkowo to rodzic jest odpowiedzialny za ten proces, jednak im dziecko jest starsze, tym częściej należy uświadamiać je o ważności skrupulatnego mycia zębów. Dziecko dzięki higienie uniknie częstych wizyt u stomatologa, a przede wszystkim uciążliwego leczenia. Gdy dziecko jest już starsze, może samodzielnie czyścić zęby, początkowo pod kontrolą rodzica. Dorośli często zastanawiają się, jakie artykuły higieniczne, w tym pasty, będą najlepsze dla młodych osób. Ważne jest, aby były one skuteczne i jak najbardziej bezpieczne. Jest to związane z tym, że małe dzieci nie mają jeszcze wyuczonego odruchu wypluwania pasty i bardzo często ją połykają. Produkty do higieny jamy ustnej powinno się dobierać w zależności od wieku dziecka:

  • pasty do zębów przeznaczone dla niemowląt – produkty dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z pielęgnacją jamy ustnej, powinny być przede wszystkim bezpieczne. Zęby mleczne, które dopiero wyrosły, są szczególnie narażone na podrażnienia i uszkodzenia. Dotyczy to również dziąseł, które często są źródłem dotkliwego bólu dla dziecka. Najlepszym rozwiązaniem dla niemowląt są naturalne pasty do zębów, takie jak ROCS PRO BABY. Ważne jest, aby taki produkt nie zawierał szkodliwych parabenów, konserwantów oraz fluoru, który w nadmiarze powoduje ścieranie szkliwa,
  • pasty do zębów przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli w wieku od 3 do 7 lat. W tym czasie do produktów higienicznych można wprowadzać fluor w małych ilościach – do 500 ppm. Ten pierwiastek bardzo skutecznie chroni zęby dziecka przed próchnicą i można znaleźć go w produktach ROCS KIDS. W wieku przedszkolnym trzeba pamiętać, że kontrola rodziców podczas mycia nadal jest ważna. Dzieci jeszcze nie wypluwają pasty do zębów w całości, o czym trzeba im cierpliwie przypominać.
  • pasty do zębów przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym mogą zawierać zmniejszoną lub pełną zawartość fluoru, nawet do 1400 ppm. Dzieci w wieku do 10 lat nadal powinny być kontrolowane pod kątem wypluwania pasty. Warto jednak przeanalizować zdolności manualne podopiecznego, gdyż czasami nie potrzebuje on nadzoru już w wieku 8 lat. Ważne jest, aby pasta dla dziecka miała zbilansowany i bezpieczny skład oraz zapewniała najwyższą ochronę przed próchnica. Takie właściwości wykazują produkty ROCS. Pasta musi również dokładnie usuwać zanieczyszczenia z powierzchni zębów, języka i przestrzeni międzyzębowych. Im starsze dziecko, tym wyższa może być zawartość fluoru w paście, jednak zawsze warto czytać zalecenia producenta dotyczące kategorii wiekowej, dla której ta jest przeznaczona.
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium