Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC?

Pasty na nadwrażliwość

PASTY NA NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW

Jakie są najczęstsze przyczyny nadwrażliwości zębów?

Nadwrażliwość zębów jest zjawiskiem dość powszechnym, w szczególności u osób pomiędzy 20 a 50 rokiem życia. Pojawia się w momencie, gdy dziąsła zaczynają ulegać postępującej recesji. Może być też spowodowana zużywaniem się szkliwa oraz innych problemów stomatologicznych. Choć z nadwrażliwością zębów zmaga się wiele osób, dolegliwość ta jest niezwykle uciążliwa w codziennym życiu, może utrudniać czynności takie jak jedzenie czy picie. Objawy nadwrażliwości są szczególnie dotkliwe, jeśli łączą się z odsłoniętą wewnętrzną częścią zęba, inaczej zębiną.

Czy można uniknąć nadwrażliwości zębów?

Nadwrażliwość zębów mogą wywołać czynniki, na które każdy człowiek ma wpływ. Są to:

  • nieprawidłowa technika szczotkowania zębów, przede wszystkim zbyt mocne, intensywne szczotkowanie. Choć każdy z nas czyści zęby nawet 2 – 3 razy dziennie, badania pokazują, że tylko niewielki odsetek ludzi robi to prawidłowo. Zbyt mocne przyciskanie szczoteczki może prowadzić do cofania się dziąseł i uszkodzeń szkliwa. Dotyczy to w szczególności szczotek o twardym włosiu, które nadal są chętnie wybierane przez Polaków. Źle dobrana szczoteczka i nieodpowiednia technika czyszczenia szybko prowadzą do nadwrażliwości, której pierwszym głównym objawem jest ból,
  • mimowolne zgrzytanie zębami, inaczej bruksizm, często występujące podczas snu lub pod wpływem silnych emocji,
  • nieodpowiednia dieta, bogata w kwaśne produkty, na przykład owoce, soki lub napoje gazowane. Kwaśne substancje bardzo szybko zmiękczają szkliwo, a wiele osób

właśnie po ich spożyciu szczotkuje zęby - takie postępowanie praktycznie natychmiastowo niszczy ochronną powłokę zębów,

  • częste poddawanie się zabiegowi wybielania zębów, które również może zniszczyć ich szkliwo.

 

Jak objawia się nadwrażliwość zębów?

Najczęściej występującym i dotkliwie odczuwalnym objawem nadwrażliwości jest ból i uczucie kłucia w okolicy zębów. Osiągają maksymalne nasilenie podczas:

  • spożywania bardzo zimnych/ gorących posiłków/ napojów,
  • spożywania słodkich lub kwaśnych produktów,
  • oddychania przez usta zimnym powietrzem,
  • czyszczenia zębów szczoteczką o twardym włosiu.

Jak pielęgnować nadwrażliwe zęby?

  • dla nadwrażliwych zębów niezwykle ważna jest regularna, ale jednocześnie zbilansowana higiena. Zęby powinno się dokładnie czyścić co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia szczoteczką oraz nicią dentystyczną. Warto pamiętać o utrzymaniu w czystości trudno dostępnych miejsc, a także języka, na którym gromadzi się ogromna ilość zanieczyszczeń,
  • ważne jest, aby wypracować odpowiednią technikę czyszczenia zębów. Szczotkowanie nie może być zbyt mocne i forsowne, aby nie doprowadzić do uszkodzeń szkliwa,
  • szczoteczka do czyszczenia zębów nie powinna mieć zbyt twardego, sztywnego włosia. Na rynku są dostępne specjalne, bardzo miękkie produkty przeznaczone dla nadwrażliwych zębów. Jednocześnie warto zadbać, aby długość włókien była zróżnicowana, dopasowana do najtrudniej dostępnych miejsc, w których gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Delikatna i dokładna higiena będzie przeciwdziałać dalszym uszkodzeniom szkliwa, wspomoże też jego odbudowę.
  • równie ważna w codziennej higienie nadwrażliwych zębów jest odpowiednia pasta. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych dla osób zmagających się z bólem i dyskomfortem, na przykład BIOREPAIR lub VITIS.

Czym kierować się podczas wyboru pasty do zębów nadwrażliwych?

Osoby zmagające się z nadwrażliwością zębów często mają problem z doborem odpowiedniej pasty. Ważne jest, aby nie nasilała bólu i nie niszczyła szkliwa. Powinna także skutecznie wspomagać jego remineralizację. Wymienione kryteria spełniają pasty APACARE lub SEYSSO. Każda z nich charakteryzuje się niskim współczynnikiem ścieralności w skrócie RDA. Dla zębów nadwrażliwych rekomenduje się jego wartość na poziomie pomiędzy 30 – 50. Pasty mają także zdolność do zamykania i uszczelniania kanalików zębowych, których podrażnienie jest źródłem bólu. Zapewniają to substancje chemiczne, takie jak aminofluorki, fluorek cyny lub hydroksyapatyt. Pastą, która zawiera duże ilości tych składników, jest ROCS.  Ból łagodzi też azotan potasu, często spotykany w pastach dla nadwrażliwych zębów. Jeśli poziom bólu jest bardzo wysoki, ostry i utrudnia funkcjonowanie, warto zdecydować się na specjalistyczny żel łagodzący. Te produkty są rekomendowane dla osób po przebytym zabiegu wybielania oraz usuwania kamienia nazębnego.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium