Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego ESTETIC-DENT?

Ciśnieniomierze

Mankiet do ciśnieniomierza Nissei DS-11/11a Mankiet do ciśnieniomierza Nissei DS-11/11a
Producent: NISSEI
Cena:

47,00 zł

zobacz więcej
Mankiet Nissei Cuff DSK-1031 Mankiet Nissei Cuff DSK-1031
Producent: NISSEI
Cena:

50,00 zł

zobacz więcej

Ciśnieniomierze nadgarstkowe i naramienne

Posiadanie w domu przynajmniej podstawowych urządzeń medycznych może przyczynić się do uratowania życia lub zdrowia naszego lub członków naszej rodziny. Przeważnie nie jest to duży wydatek, a korzyści, jakie płyną z ich posiadania, kiedy zajdzie taka potrzeba, są nieocenione. Stąd warto mieć w domu przynajmniej tak podstawowe urządzenia jak termometr, ciśnieniomierz, pulsometr, czy inhalator. Sprawdzając regularnie stan zdrowia będziemy mogli skonsultować pomiary z lekarzem lub w razie potrzeby udać się w odpowiednim momencie na wizytę lekarską. 

Wszystkie elementy wyposażenia medycznego i urządzeń medycznych dostępnych w sklepie EsteticDent są wykonane z bezpiecznych, przebadanych, nieuczulających materiałów. Są także konstruowane w zgodzie z potrzebami potencjalnych użytkowników, a także zgodnie z zaleceniami specjalistów. Zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą.

Które urządzenia medyczne warto mieć w domu?

W kategorii Urządzenia i Wyposażenie medyczne znajdują się wszystkie podstawowe rzeczy potrzebne w domu lub w gabinecie lekarskim. W domu umożliwią nam otrzymanie odpowiednich informacji niezbędnych do przekazania specjaliście, a także zaalarmują nas, kiedy warto się do niego udać. W gabinecie medycznym są niezbędne do udzielenia pomocy pacjentom, a także pomocne w postawieniu diagnozy. Wśród takich niezbędnych urządzeń należałoby wymienić:

  •       Termometr – termometr gwarantujący dokładny pomiar jest niezbędny w każdym domu i gabinecie. To on wyznacza moment podania leków przeciwgorączkowych lub udania się do szpitala, kiedy temperatura ciała staje się nadmiernie wysoka lub nadmiernie niska. W ofercie sklepu dostępne są precyzyjne termometry elektroniczne i termometry bezdotykowe.
  •       Inhalator – inhalatory przeznaczone są do leczenia lub wspomagania leczenia chorób płuc i dróg oddechowych. Umożliwiają przeprowadzanie inhalacji w warunkach domowych. Wyposażone są w maski dla dorosłych i dla dzieci, dla jak najbardziej precyzyjnego dostarczenia aerozolu  łagodzącego objawy.
  •       Ciśnieniomierz – ułatwia wykrycie nadciśnienia, arytmii, czy migotania przedsionków serca. Urządzenia podają wyniki zgodne z najbardziej rozpowszechnioną klasyfikacją Światowej Organizacji Zdrowia. Są niezbędne w domu każdej osoby, która boryka się z nadciśnieniem lub niedociśnieniem.

W ofercie sklepu Estetic Dent znajdziemy zarówno ciśnieniomierze manualne, jak i elektryczne. Możemy również wybierać spośród ciśnieniomierzy nadgarstkowych i naramiennych, zależnie od potrzeb lub preferencji. Większość użytkowników preferuje ciśnieniomierze elektryczne, ponieważ są o wiele wygodniejsze od ciśnieniomierzy manualnych i nie wymagają szczególnej obsługi, oprócz założenia i włączenia. 

Ciśnieniomierze naramienne przeważnie uważa się za dokładniejsze, niż ciśnieniomierze nadgarstkowe. Ciśnieniomierze naramienne poleca się szczególnie osobom chorującym na miażdżycę, czy chorobę zatorowo-zakrzepową. Chociaż ciśnieniomierze nadgarstkowe są uważane za nieco mniej dokładne, jednak wyróżniają się nowoczesnym designem, niewielkim rozmiarem i niesamowitą wygodą użytkowania - również w podróży!

  •       Pulsoksymetr – pozwala na całkowicie bezbolesny pomiar nasycenia krwi tlenem. Pulsoksymetry informują nas o poziomie saturacji i częstotliwości tętna. W domu takie urządzenie przyda się w razie potrzeby kontroli stanu osób, które cierpią na choroby układu oddechowego oraz w nagłych przypadkach związanych np. z zatruciami, wstrząsami krwotocznymi i anafilaktycznymi, czy w sytuacji utraty dużej ilości krwi.  Jeśli trenujemy sporty ekstremalne, wspinamy się lub latamy, należy zawsze mieć go przy sobie. Przydatny jest również w gabinetach i szpitalach, do pomiaru parametrów pacjentów korzystających ze znieczuleń, terapii tlenowych, czy po intensywnej terapii.

Oprócz wyżej wymienionych urządzeń bardzo przydatne w domu okazują się irygatory, czy elektrostymulatory. Irygator przyniesie ulgę w chorobach układu oddechowego i zatok, alergiach i stanach zapalnych. Irygatory działają dzięki temu, że wypłukują zanieczyszczenia i wydzieliny z zatok oraz umożliwiają swobodne oddychanie. Irygacja jest całkowicie bezpieczną metodą przynoszącą niesamowite efekty w leczeniu zapalenia zatok przynosowych i kataru o różnym podłożu. Może być również z powodzeniem stosowana w profilaktyce chorób układu oddechowego.

Elektrostymulatory są szczególnie przydatne w łagodzeniu bólów mięśni, stawów i więzadeł, wzmacnianiu ich, a także rozluźnianiu i wykonywaniu masażu. Mają również pozytywny wpływ na krążenie oraz ułatwiają redukcję tkanki tłuszczowej. Umożliwiają również przeprowadzenie skutecznej rozgrzewki przed treningiem lub regeneracji po ćwiczeniach fizycznych. Mechanizm działania elektrostymulatorów polega na wytwarzaniu delikatnych impulsów elektrycznych i wywoływaniu skurczy mięśni. Wykorzystuje się je zarówno w domu, jak i w gabinetach leczniczych i rehabilitacyjnych.

Elektrostymulacja szczególnie polecana jest w leczeniu dolegliwości takich jak rwa kulszowa, bóle mięśni i stawów, czy rozmaitych urazów.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium