Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Ranking szczoteczek sonicznych 2020

blog ESTETIC-DENT

Najnowszy ranking szczoteczek sonicznych 2021 / 2022!

Czym są szczoteczki Soniczne ?

Szczoteczki soniczne są to jedne z najpopularniejszych obecnie urządzeń do higieny jamy ustnej. Szczoteczki soniczne zyskały popularność dzięki skuteczności usuwania przebarwień i osadów (szczególnie z miejsc trudnodostępnych) przy zachowaniu dużej delikatności dla dziąseł. Co roku na rynku pojawiają się liczne nowości  wyposażone w coraz lepsze parametry i nowe dodatki. Dlatego zanim kupimy szczoteczkę soniczną, warto sprawdzić dostępne w sklepach modele i zapoznać się z ich funkcjami. Dzięki temu zakup będzie jak najbardziej dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jaka szczoteczka soniczna będzie najlepsza ? Czym kierować się przy wyborze szczoteczki sonicznej ?

Jak działają szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne oparte są o nowoczesną technologię, której pozytywne działanie na zęby oraz dziąsła zostało udowodnione naukowo. Pierwsze szczoteczki soniczne były produkowane w latach 90. XX wieku, i powoli zaczęły wypierać pozostałe rodzaje szczoteczek. Technologia soniczna polega na wykorzystaniu fal dźwiękowych wprawiających włókna szczoteczki sonicznej w ruch wymiatający, który jest najefektywniejszym sposobem czyszczenia zębów zalecanym również przez dentystów. Ruch wymiatający włosia zwiększa skuteczność usuwania płytki nazębnej i najbardziej uporczywych przebarwień przywracając zębom naturalną biel. Co więcej, jest on w pełni bezpieczny dla dziąseł i nie powoduje podrażnień. Fale soniczne wykazują również działanie terapeutyczne na dziąsła poprawiając ich zdrowie. Ponadto wytworzone fale soniczne docierają na odległość nawet do 4 mm od włókien, co oznacza, że przenikają w szczeliny zębowe, jeszcze dokładniej usuwając bakterie oraz osady.

Drgania soniczne generowane przez szczoteczki soniczne, podczas szczotkowania powodują powstawanie specjalnych mikrobąbęlków. Mikro bąbelki powstałe z mieszaniny śliny, pasty i wody wspomagają odrywanie się płytki nazębnej oraz dokładnie czyszczą miejsca niedostępne dla włosia szczoteczki jak np. przestrzenie między zębowe. Dzięki temu szczoteczki soniczne doczyszczają miejsca trudno dostępne w jamie ustnej minimalizując ryzyko pojawienia się próchnicy czy zapalenia dziąseł.

Szczoteczki soniczne dzięki omówionym wyżej cechom również idealnie nadają się do czyszczenia jamy ustnej u osób z wszczepionymi implantami, pracami protetycznymi czy posiadającymi stały aparat ortodontyczny. Wszystko dlatego, że działanie szczoteczek sonicznych jest jednocześnie skuteczne i delikatne. Nie trzeba więc obawiać się, że implant lub proteza zostaną uszkodzone podczas szczotkowania zębów, co może mieć miejsce w przypadku innych szczoteczek, szczególnie manualnych.

Szczoteczki soniczne mogą być stosowane do pielęgnacji jamy ustnej u dzieci i dorosłych, osób z delikatnymi dziąsłami, paradontozą, pacjentów po leczeniu implantologicznym, z wypełnieniami protetycznymi oraz u osób ze stałym aparatem ortodontycznym. Szczotkowanie przy pomocy ruchów wymiatających (drgań sonicznych) jest bezpieczne dla najmłodszych dzieci czy osób starszych. Ilość wykonywanych przez szczoteczkę ruchów wymiatających na minutę wynosi nawet 96 000, co przyczynia się  precyzyjności oraz skuteczności urządzenia.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Wybór szczoteczki sonicznej nie jest łatwy. Obecnie dostępnych jest tak wiele modeli, różnych producentów, że decyzja o zakupie właściwej dla potrzeb Użytkownika szczoteczki sonicznej powinna być poprzedzona chociaż krótką analizą czy uzyskaniem opinii eksperta. Prezentowany przez nas ranking szczoteczek sonicznych pomoże Państwu uzyskać najważniejsze informacje dotyczące wybranych modeli i mamy nadzieję, pomoże w wyborze właściwej szczoteczki.

Opinie o szczoteczkach sonicznych od lat wskazują, że do grona najpopularniejszych należą szczoteczki marki Philips Sonicare, Panasonic, Waterpik, Megasonex, Seysso czy Oral-B. Szczoteczki soniczne w rzeczywistości działają bardzo podobnie a różnice między poszczególnymi markami polegają głównie na wyglądzie samej szczoteczki, elementach zestawu, rodzaju końcówek wymiennych, cenie czy jakości wykonania. Zdecydowana większość szczoteczek sonicznych generuje 31.000 drgań na minutę, posiada wbudowany timer, kilka trybów pracy oraz akumulator Li-ION (jonowo-litowy) zapewniający długą pracę szczoteczki.

Wybór szczoteczki sonicznej nie jest łatwy. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli, różnych producentów. Sprawia to, że decyzja o zakupie właściwej i odpowiednio dopasowanej do potrzeb użytkownika szczoteczki sonicznej powinna być poprzedzona analizą czy uzyskaniem opinii obiektywnego eksperta. Mamy nadzieję, że przygotowany przez naszych ekspertów, stomatologów i higienistki ranking szczoteczek sonicznych pomoże Państwu uzyskać najważniejsze informacje dotyczące wybranych modeli oraz dobrać tą najwłaściwszą dla siebie. 
W poniższym rankingu kierowaliśmy się przede wszystkim:

- parametrami szczoteczeki (ilość drgań sonicznych, ilość programów czyszczenia, wytrzymałość akumulatora),
- możliwością wyboru różnych specjalistycznych końcówek,
- jakością wykonania,
- składem zestawu szczoteczki sonicznej,
- relacją cena/jakość 

 Poniższy ranking został opracowany na podstawie własnych doświadczeń naszych stomatologów i higienistek z Estetic Dent Stomatologia i Medycyna Estetyczna.

1. Szczoteczka soniczna Smilesonic EX 

Szczoteczka soniczna Smilesonic EX to jedna z najlepszych szczoteczek sonicznych dostępnych obecnie na rynku. Cechuje się wysoką jakością wykonania, nowoczesnym designem oraz niezwykłą ergonomią użytkowania. Umożliwia ona mycie z maksymalną prędkością 96.000 ruchów sonicznych na minutę oraz zapewnia 5 zaawansowanych trybów pracy:

 • Clean (czyszczący) – podstawowy tryb pracy zadba o czystość i zdrowie wszystkich zębów! Szczoteczka wykonuje w tym trybie 62.000 ruchów na minutę. Tryb clean jest idealny do codziennej higieny jamy ustnej.
 • White (wybielający) – chcesz olśniewać białym uśmiechem? Ten intensywny tryb szczotkowania sprawi, że barwiący osad stanie się problemem z zamierzchłej przeszłości! Szczoteczka Smilesonic porusza się w tym trybie z prędkością 96.000 ruchów na minutę.
 • Polish (polerujący) – regularne polerowanie zębów uczyni je przyjemnie gładkimi i lśniącymi! Szczoteczka działa w tym trybie z prędkością 70.000 ruchów na minutę. Dzięki temu Twój uśmiech olśni każdego.
 • Gum Care (ochrona dziąseł) – masaże dziąseł za pomocą szczoteczki Smilesonic EX uczynią je nie tylko mocniejszymi, ale też pozwolą zniwelować problem ich krwawienia! Ponadto program Gum Care zadba również o Twoje zęby. Szczoteczka wykonuje w tym trybie 62.000 ruchów na minutę.
 • Sensitive (delikatne mycie) – cierpisz na nadwrażliwość zębów? A może dopiero zaczynasz szczotkować zęby szczoteczką soniczną? Bez względu na okoliczności, każdy potrzebuje czasem odrobiny delikatności, co zapewni nam właśnie ten tryb! Szczoteczka porusza się w nim z prędkością 62.000 ruchów na minutę.

W zestawie znajdziemy aż cztery różne końcówki wymienne, z których każda oferuje inne właściwości czyszczenia: 
- Końcówka Smilesonic Daily do codziennego czyszczenia. Posiada włosie o średniej twardości.
- Końcówka Smilesonic ShinyWhite do wybielania i usuwania osadów. Wyposażona jest w gęste i twarde włosie.

- Końcówka Smilesonic SensiTouch do zębów wrażliwych. Delikatne i miękkie włosie zadba o komfort podczas szczotkowania.

- Końcówka SmileSonic OrthoClean dla osób posiadających założone aparaty ortodontyczne. Posiada długie włosie, które dociera nie tylko w szczeliny międzyzębowe, ale również w okolice aparatu ortodontycznego lub protezy.

Maksymalną skuteczność i komfort użytkowania zapewniają systemy automatycznej kontroli czasu szczotkowania i pamięć ostatniego trybu pracy. Wbudowany timer odlicza zalecany przez stomatologów dwuminutowy czas szczotkowania pracy, jednocześnie sygnalizując co 30 sekund zmianę szczotkowanej ćwiartki łuku zębowego. Szczoteczka może pracować aż 2 miesiące na jednym naładowaniu dzięki pojemnej baterii litowej. W zestawie otrzymujemy dodatkowo praktyczne etui podróżne z twardego materiału.
Szczoteczka Smilesonic EX jest dostępna w aż 5 kolorach:
- Czarnym
- Białym ze złotymi dodatkami
- Niebieski
- Czerwonym 
- Zielonym

 

Plusy:

+ aż 96 tyś ruchów sonicznych

+ 5 programów czyszczenia

+ twarde podróżne etui w zestawie 

+ 4 końcówki w zestawie

+ 5 kolorów do wyboru

+ oryginalny elegancki design

+ wysoka jakość wykonania

+ mocny akumulator

+ timer

+ szeroka gama specjalistycznych końcówek

+ najlepszy na rynku stosunek ceny do jakości

 

Minusy:

- brak opcji ładowania w etui podróżnym

 

2. Szczoteczka soniczna - ultradźwiękowa Megasonex M8

Szczoteczka ultradźwiękowa MEGASONEX M8, dzięki zastosowaniu oprócz technologii sonicznej również technologii fal ultradźwiękowych, nie usuwa nalotu wyłącznie poprzez mechaniczne ścieranie, lecz za pomocą działania ultradźwięków rozbijających płytkę nazębną tworzącą się na zębach. Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki wykorzystaniu specjalnego kryształu MEGACRYSTAL umieszczonego w główce szczoteczki, który wprawiony w ruch wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 Mhz = 1.600.000 Hz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96.000.000 pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych oraz sonicznych szczoteczek do zębów. Typowe szczoteczki soniczne wprawiają główkę szczoteczki w ruch od 15 000 do 40 000 ruchów na minutę (od 250 do 666 Hz). Częstotliwość ta jest więc niższa od tej wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX uśredniając aż 4 800 razy!

W szczoteczce ultradźwiękowej MEGASONEX M8 mycie zębów ogranicza się wyłączne do jej przyłożenia do zębów oraz wykonywania delikatnych ruchów wymiatających. Taki sposób szczotkowania gwarantuje najlepszy efekt i pozwala skutecznie usunąć, oderwane już wcześniej przez ultradźwięki, bakterie z powierzchni zębów. Ponadto technologia ultradźwięków pozwala na rozerwanie łańcuchów bakterii i uniemożliwia ich ponowne osadzenie się na zębach. Oznacza to, że bakterie odpowiedzialne między innymi za powstawanie próchnicy zostają unieszkodliwione. Dzięki temu MEGASONEX M8 jest szczególnie polecany osobom, których zęby wymagają dokładnej i jednocześnie delikatnej pielęgnacji.

Szczoteczka jest szczególnie polecana dla osób z chorobami dziąseł lub osób po wszczepieniu implantów kiedy potrzebują bardzo skutecznego a jednocześnie bezpiecznego i delikatnego czyszczenia. Delikatne, a przy tym efektywne czyszczenie zębów jest możliwe dzięki falom ultradźwiękowym, które docierają nawet do 7 mm dalej niż włosie szczoteczki. Szczoteczka posiada trzy tryby pracy, które różnią się ilością ruchów sonicznych. Tryb do codziennej pielęgnacji zębów pracuje z częstotliwością 18 000 ruchów na minutę. Z kolei tryb sensitive to 9000 ruchów na minutę, które zapewniają delikatność szczotkowania. Każdy z tych trybów oprócz ruchów sonicznych podczas szczotkowania wykorzystuje fale dźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz. Ostatni tryb pracy nie wykonuje żadnych ruchów sonicznych, a oparty jest tylko na działaniu fal dźwiękowych.

Plusy:

+ połączenie ruchów sonicznych z ultrdźwiękami

+ możliwość czyszczenia samymi ultrdźwiękami

+ 3 tryby czyszczenia

+ twarde podróżne etui w zestawie 

+ 2 końcówki w zestawie

+ wysoka jakość wykonania

+ mocny akumulator

 

Minusy:

- minimalistyczny design

- cena

 

3. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean 6100


Technologia soniczna Philips Sonicare to połączenie wysokiej częstotliwości drgań i szerokiego zakresu ruchu włosia szczoteczki, które wytwarza Dynamiczną Akcję Czyszczącą (Dynamic Cleaning Action - DCA). Czyszcząca siła nawet do 62 000 ruchów sonicznych szczoteczki na minutę nadaje dużą prędkość mieszaninie płynu (pasty i śliny) wytwarzając mikrobąbelki, a szeroki zakres ruchu włosia sprawia, że wtłaczane są one głęboko w przestrzenie międzyzębowe oraz wzdłuż linii dziąseł zapewniając doskonałe czyszczenie nawet poza zasięgiem włosia.

Szczoteczka ProtectiveClean 6100 posiada również wbudowany czujnik nacisku, który zapobiega nadmiernemu dociskaniu szczoteczki do zębów zapobiegając tym samym szybszemu zużyciu główki szczoteczki, nadmiernemu ścieraniu szkliwa zębów oraz podrażnieniom dziąseł. Optymalny nacisk podczas szczotkowania zapewnia bezpieczne i delikatne szczotkowanie. Dlatego szczoteczka ProtectiveClean 6100 będzie doskonałym wyborem dla osób z nadwrażliwością zębów. Szczoteczka posiada wymienną końcówkę dostosowaną specjalnie w celu usuwania przebarwień z powierzchni zębów. Jej włosie jest gęste co sprawia, że wszelkie przebarwienia i osady znikają już w ciągu tygodnia, a Ty zyskujesz olśniewająco biały uśmiech. Ponadto producent zadbał o trzy tryby pracy różniące się intensywnością:

– do codziennego szczotkowania,

– wybielający,

– dla osób o delikatnych dziąsłach.

Po zamontowaniu na szczoteczce odpowiedniej końcówki, funkcja BrushSync rozpozna rodzaj końcówki i dostosuje program szczotkowania, dzięki czemu nie musisz się zastanawiać, który program wybrać.

Szczoteczka Philips Sonicare 6100 posiada:

 • Wbudowany czujnik nacisku
 • 3 programy,
 • 3 poziomy intensywności
 • 2 funkcje BrushSync
 • Futerał podróżny
 • 2 główki W2 Optimal White w zestawie

 

Plusy:

+ 62 tyś ruchów sonicznych

+ Dynamic Cleaning Action

+ 3 tryby czyszczenia i 3 poziomy intensywności

+ twarde podróżne etui w zestawie 

+ wbudowany czujnik nacisku

+ szeroka gama końcówek do wyboru

 

Minusy:

- tylko dwie końcówki w zestawie

- cena

- drogie końcówki zamienne

- skomplikowana obsługa

 

4. Szczoteczka soniczna ALFA SONIC POWER CONTROL

 

Szczoteczka Soniczna Alfa Sonic to produkt Polskiej firmy Atos. Szczoteczka generuję aż 96 tyś ruchów sonicznych oraz posiada 5 dopasowanych programów czyszczenia pomagający tym dopasować intensywność czyszczenia do stanu zdrowia jamy ustnej i indywidualnych potrzeb każdego Użytkownika. Są to:

- clean do codziennego szczotkowania oparty o pracę 62 000 ruchów na minutę,

- polish, za pomocą którego wypolerujemy i rozjaśnimy nasz uśmiech. Tutaj szczoteczka pracuje z dużą częstotliwością – 92 000 ruchów,

- white, czyli tryb wybielający zęby przy pomocy 82 000 ruchów na minutę,

- massage przeznaczony do delikatnego masażu dziąseł – 62 000 ruchów na minutę,

- DIY, który pozwala samodzielnie wybrać tryb pracy między 40 000 a 96 000 ruchów na minutę.

Szczoteczka soniczna ALFA SONIC zapewnia dynamiczne szczotkowanie zębów i subtelny masaż dziąseł. Dzięki zastosowaniu specjalnego, ultra cienkiego włosia różnej długości, które dociera głębiej, szczoteczka soniczna ALFA SONIC doczyszcza przestrzenie międzyzebowe oraz kieszenie poddziąsłowe zapewniając najwyższy poziom codziennej higieny jamy ustnej. Już po pierwszym tygodniu używania można przywrócić naturalną biel zębów, świeży oddech oraz poprawić kondycję dziąseł. Razem ze szczoteczką w zestawie dołączone są aż 4 końców wymienne z kapturkami ochronnymi. Soniczna Szczoteczka Alfa Sonic Power Control posiada innowacyjny program DIY - który jest trybem adaptacyjnym - pozwalającym na samodzielny wybór prędkości w zakresie od 40 000 do 96 000 ruchów sonicznych na minutę.

Zasada działania szczoteczki sonicznej ALFA SONIC Power Control

 1. ruchy wymiatające - to sposób czyszczenia polecany przez stomatologów, jest bezpieczniejszy dla dziąseł i skuteczniej usuwa osady oraz naloty z powierzchni zębów; modele szczoteczek sonicznych oferują różne wartości wykonywanych ruchów wymiatających (od 31 tysięcy, przez 48 po nawet 96 tysięcy ruchów wymiatających na minutę);
 2. fale dźwiękowe - tak duża częstotliwość pracy włosia powoduje, że jest ono w stanie emitować fale dźwiękowe nieuchwytne dla ludzkiego ucha; zadaniem fal dźwiękowych jest eliminowanie bakterii zgromadzonych w trudno dostępnych zakamarkach jamy ustnej, zwłaszcza w przestrzeniach pomiędzy zębami;
 3. połączenie tych dwóch sposobów działania wywołuje tzw. efekt dynamicznego przepływu cieczy - polega to na wprawieniu w ruch mieszaniny pasty do zębów, wody oraz śliny i przepłukiwaniu przestrzenie międzyzębowych z resztek pokarmów oraz osadów.

 

 

Plusy:

+ 5 dopasowanych trybów pracy, różniących się intensywnością szczotkowania dla zapewnienia bezpieczeństwa i najwyższej jakości czyszczenia

+ elastyczne, ultra cienkie włosie dociera głębiej zwiększając pole czyszczenia oraz zapewnia odpowiedni masaż dziąseł,

+ funkcja kontroli czasu

+ wysokiej jakości materiały i precyzja wykonania 

+ ładowarka indukcyjna z miejscem na końcówki ułatwia przechowywanie szczoteczki oraz końcówek wymiennych,

+ cztery końcówki w zestawie

+ pojemny akumulator

+ bardzo atrakcyjna cena

 

Minusy:

- brak podróżnego etui w zestawie

- wąska gama końcówek zamiennych

 

5. Szczoteczka soniczna CURAPROX Hydrosonic Easy


Curaprox hydrosonic Easy to flagowy model czołowego Szwajcarskiego producenta szczoteczek sonicznych firmy Curaprox. Szczoteczka Hydrosonic Easy swoją niezwykłość zawdzięcza w dużej mierze specjalnemu włosiu Curen z którego składa się główka szczoteczki. Włókna Curen są jednymi z najdelikatniejszych i najcieńszych na rynku dzięki czemu ostatecznie decydują o jej najlepszych parametrach - atraumatyczności, delikatności i skuteczności. Mocny silnik Szczoteczki generuje aż 42 000 drgań sonicznych na minutę oraz  posiadaja trzy tryby czyszczenia: «Clean» idealny do codziennej pielęgnacji oraz usuwania przebarwień. «Start» najlepszy aby  zacząć swoją przygodę ze szczoteczką soniczną, czyści bardzo delikatnie i bezpiecznie zęby i dziąsła lub po prostu, aby przyzwyczaić się do nowego sposobu szczotkowania zębów oraz «Smile» dla uzyskania jak najpiękniejszego uśmiechu i bieli zębów, tryb ten najskuteczniej usuwa przebarwienia i przywraca naturalną biel zębom.

Szczoteczka Soniczna Curaprox Hydrosonic Easy posiada również ergonomiczny uchwyt dzięki któremu prawidłowe, ergonomiczne ułożenie szczoteczki pod kątem 45° zapewni wzmocnione, dogłębne czyszczenie, nawet w wąskich szczelinach, wzdłuż linii dziąseł, w kieszonkach dziąsłowych oraz między zębami. Dlatego niezależnie od tego, czy nosisz aparat ortodontyczny lub protezę, szczoteczka usunie bakterie z głębokich szczelin i trudnodostępnych miejsc. Ponadto doskonale sprawdzi się dla osób z problemami z koordynacją motoryczną.

Szczoteczka Soniczna Curaprox posiada również wytrzymały akumulator. Razem ze szczoteczką w zestawie znajdują się dwie końcówki: Sensitive do zębów wrażliwych i power do lepszego czyszczenia i wybielenia zębów. To wszystko sprawia, że model Curaprox Hydrosonic Easy jest szczoteczką wszechstronną dla bardzo szerokiej grupy wiekowej, spełniającą oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Cechy Szczoteczki sonicznej Curaprox Hydrosonic Easy:

 • Włókna CUREN® zamiast zwykłego włosia: niesamowicie delikatne i skuteczne dla doskonałej profilaktyki
 • Czyści zęby i ciężko dostępne obszary: linię dziąseł, kieszenie dziąsłowe, ukryte kieszenie, stałe protezy, implanty i aparaty ortodontyczne
 • Mocny i wydajny silnik: od 32000 do 42000 drgań na minutę
 • Trzy tryby czyszczenia: start, clean oraz smile
 • Ergonomiczny uchwyt ułatwia czyszczenie zębów pod prawidłowym kątem
 • Nadaje się dla dzieci powyżej 4 roku życia i młodzieży
 • Kompatybilna ze wszystkimi główkami Curaprox

 

Plusy:

+ 3 tryby czyszczenia 

+ mocny akumulator

+ 2 różne końcówki w zestawie

+ końcówki z delikatnym włosiem Curen

 

 

Minusy:

- brak podróżnego etui w zestawie

- brak wskaźnika poziomu naładowania akumulatora

- cena

 

Ex aequo

5. Szczoteczka Soniczna Seysso Carbon Basic Black / White

Szczoteczka Seysso Basic ex aequo zajmuje 5 miejsce w naszym rankingu. Podyktowane jest to tym iż uważamy, że pomimo iż nie udało się jej wejść do czołówki stawki szczoteczek sonicznych jest szczoteczką wartą uwagi.

Seysso Basic to podstawowy model marki SEYSSO. Pomimo swojej prostoty model ten ma do zaoferowania dość sporo funkcji i jest dostępny w przystępnej cenie. Szczoteczka soniczna posiada 3 programy pracy. Dodatkowo może pracować z dwiema prędkościami - 62 000 i 82 000 drgań na minutę. Dzięki trzem programom  zadbasz zarówno o wrażliwe dziąsła, delikatnie je masując jak i w trybie clean usuniesz uporczywe przebarwienia. Zaletą szczoteczki jest długi czas pracy na jednym ładowaniu baterii. W zależności od intensywności użytkowania, szczoteczka może pracować do 6 tygodni. Seysso Basic dostępny jest w dwóch kolorach: białym lub czarnym. Ponadto szczoteczka wyposażona jest w timer, który poinformuje użytkownika o zalecanym dwuminutowym czasie szczotkowania zębów. Natomiast, co 30 sekund szczoteczka zasygnalizuje konieczność zmiany ćwiartki szczotkowanego uzębienia.

Warto również zwrócić uwagę, że podczas szczotkowana z użyciem szczoteczki Seysso Carbon Basic wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Powstałe drgania oraz ruchy wymiatające o szerokim zakresie sprawiają, że mieszanina śliny oraz pasty dociera w trudno dostępne szczeliny między zębami.Najważniejsze cechy szczoteczki Seysso Basic:

 • 62 000 i 82 000 drgań na minutę
 • Do 6 tygodni czasu pracy na jednym ładowaniu
 • Sygnalizator czasu mycia
 • 3 programy - Clean, Sensitive, Massage
 • Zawartość zestawu: 1 szczoteczka, 1 końcówka, 1 ładowarka
 

Plusy:

+ 3 tryby czyszczenia 

+ mocny akumulator

+ przystępna cena

 

Minusy:

- brak podróżnego etui w zestawie

- tylko jedna końcówka w zestawie

 

 

Mamy nadzieję, że nasz ranking szczoteczek sonicznych pomoże Wam w wyborze odpowiedniej szczoteczki. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą pełną ofertą szczoteczek sonicznych, która jest na bieżąco aktualizowana i poszerzana. 

Komentarze do wpisu (2)

6 lutego 2020

Kupiłam Szczoteczkę smilesonic ex i jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczona. Cena w porównaniu do innych szczoteczek, które mają 96 tyś drgań sonicznych bardzo konkurencyjna a twarde etui dołączone do szczoteczki idealnie nadaje się w podróż. Kolor biały ze złotymi dodatkami jest bardzo elegancki.

2 czerwca 2020

Dostałam od chłopaka w prezencie szczoteczkę smilesonic ex white i jestem nią zachwycona. Naprawdę rewelacyjnie usuwa przebarwienia i dodatkowo ten biały kolor ze złotymi wstawkami jest cudowny :))

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium