Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Ranking Szczoteczek Sonicznych 2022

blog ESTETIC-DENT

Ranking szczoteczek sonicznych 2022

Szczoteczki soniczne z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością, a co za tym idzie – na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń i producentów. Nie jest to nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że szczoteczką manualną można wykonać maksymalnie 600 ruchów w ciągu minuty. Tymczasem ilość drgań emitowanych przez szczoteczki soniczne dochodzi nawet do ponad 90 tysięcy ruchów. Sprawia to, że zęby stają się widocznie bielsze i czystsze niż wcześniej. Które modele szczoteczek sonicznych były najchętniej wybierane w 2021 roku? Jakie ciekawe funkcje mogą zaoferować dostępne szczoteczki? Przedstawiamy ranking szczoteczek sonicznych 2022!

 

Poniższy ranking został opracowany przez lek. dent. Jarosława Wojciechowskiego stomatologa z Estetic Dent z ponad 30 letnim doświadczeniem, na podstawie opinii klientów, pacjentów oraz własnych doświadczeń i testów.

 

 

1. Smilesonic EX

SMILESONIC EX 


nr 1 do 350 zł

Rok 2021/2022 nie przyniósł zmian na pierwszym miejscu naszego rankingu. Flagowy model angielskiej marki Smilesonic zajmuje nieprzerwanie 1 miejsce w rankingu od 2020 roku. Szczoteczka Smilesonic EX stanowi połączenie niezwykle skutecznej technologii z nowoczesnym designem. Smilesonic EX to aż 96 tysięcy ruchów sonicznych, 5 programów pracy i 4 specjalistyczne końcówki wymienne. Wytrzymała bateria zapewnia do 2 miesięcy pracy bez ładowania. Designerska szczoteczka dostępna jest w aż 6 kolorach: białym, czarnym, niebieskim, zielonym, czerwonym i fioletowym

Aż cztery różne końcówki wymienne, z których każda oferuje inne właściwości czyszczenia: 
- Końcówka Smilesonic Daily do codziennego czyszczenia. Posiada włosie o średniej twardości.
- Końcówka Smilesonic ShinyWhite do wybielania i usuwania osadów. Wyposażona jest w gęste i twarde włosie.
- Końcówka Smilesonic SensiTouch do zębów wrażliwych. Delikatne i miękkie włosie zadba o komfort podczas szczotkowania.
- Końcówka SmileSonic OrthoClean dla osób posiadających założone aparaty ortodontyczne. Posiada długie włosie, które dociera nie tylko w szczeliny międzyzębowe, ale również w okolice aparatu ortodontycznego lub protezy. 

Plusy:

+ aż 96 tyś ruchów sonicznych

+ 5 programów czyszczenia

+ twarde podróżne etui w zestawie 

+ 4 końcówki w zestawie

+ 5 kolorów do wyboru

+ oryginalny elegancki design

+ wysoka jakość wykonania

+ mocny akumulator

+ timer

+ szeroka gama specjalistycznych końcówek

 

Minusy:

- brak opcji ładowania w etui podróżnym

 

2. Oclean X Pro


nr 1 do 250 zł

Szczoteczka soniczna ze sztuczną inteligencją? Dlaczego nie! Oclean X Pro to przyszłość urządzeń sonicznych – szczoteczka zaprojektowana dla większej efektywności czyszczenia, wyposażona w 8-strefowe wykrywanie efektywności szczotkowania. Inteligentne szczoteczki pozwalają na utrzymanie higieny jamy ustnej na najwyższym możliwym poziomie. Jedną z nich jest Oclean X Pro, która korzysta z algorytmu do analizy danych dotyczących szczotkowania, a następnie wyświetla zebrane informacje na wyświetlaczu. Dzięki temu użytkownicy wiedzą, jak dokładnie szczotkują zęby, jak długo to robią oraz które strefy w jamie ustnej wymagają większej uwagi podczas mycia. Użytkownicy szczoteczek Oclean mogą korzystać również z aplikacji Oclean. Można ją pobrać w Google Play lub App Store. Jest bardzo przydatna, ponieważ daje wiele możliwości. Jedną z nich jest opcja ustawienia własnego planu szczotkowania. Dzięki niej możemy także na bieżąco zapoznawać się z raportami ze szczotkowania. Szczoteczka soniczna Oclean oferuje 4 tryby czyszczenia, 32 poziomy intensywności i do 84 tysięcy ruchów na minutę. Kompatybilna z aplikacją Oclean i wyposażona w kolorowy, dotykowy wyświetlacz. Dostępna w 4 kolorach: zielonym, fioletowym, niebieskim i różowym. 

Plusy:

+  84 tyś ruchów sonicznych

+ 32 poziomy intensywności, 4 tryby pracy, 20 predifiniowanych planów mycia wraz z nieograniczonymi możliwościami personalizacji planu. Inteligentny dobór najlepszego programu na podstawie naszych nawyków i stanu uzębienia !

+ kolorowy wyświetlacz na szczoteczce

+ szczoteczka posiadająca sztuczną inteligencję – wykrywająca skuteczność naszego czyszczenia

+ 4 piękne kolory do wyboru

+ oryginalny elegancki design

+ wysoka jakość wykonania

+ mocny akumulator

+ timer

+ szeroka gama końcówek

+ najlepszy na rynku stosunek ceny do jakości

+ bardzo atrakcyjna cena

 

Minusy:

- brak etui w zestawie

 

3. Megasonex M8


nr 1 do 600 zł

Szczoteczka soniczno ultradźwiękowa Megasonex M8 wykorzystuje bezpieczną i terapeutyczną częstotliwość 1,6 MHz, która wyróżnia się silnymi właściwościami antybakteryjnymi. Urządzenie wyposażone jest w 3 tryby pracy i z łatwością dociera do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe, tylne zęby i obszary poniżej linii dziąsła. Odpowiednie dla osób z chorobami dziąseł i po wszczepieniu implantów.

Plusy:

+ połączenie ruchów sonicznych z ultrdźwiękami

+ możliwość czyszczenia samymi ultrdźwiękami

+ 3 tryby czyszczenia

+ twarde podróżne etui w zestawie 

+ 2 końcówki w zestawie

+ wysoka jakość wykonania

+ mocny akumulator

 

Minusy:

- minimalistyczny design

- cena

 

4. Oravio robin


nr 1 do 200 zł

Szczoteczka Oravio Robin to doskonała propozycja w wyjątkowo niskiej cenie. Może wygenerować nawet 96 000 ruchów czyszczących na minutę i posiada trzy tryby pracy, które z pewnością wystarczą każdemu użytkownikowi. Samodzielnie odmierza 2-minutowy czas mycia, informując co 30 sekund, że nadeszła pora na przejście do kolejnej ćwiartki jamy ustnej. Samodzielnie zapamiętuje ostatnio wybrany tryb pracy, jeśli był wykorzystywany przez co najmniej 5 sekund. O nadchodzącej potrzebie ładowania informuje migający wskaźnik.

Końcówki przeznaczone do szczoteczki Oravio Robin wyposażone są w szczególnego rodzaju włókna, które bledną wraz z upływem czasu. Dzięki temu wiadomo, kiedy należy wymienić główkę szczoteczki na nową.

Plusy:

+ 96 tyś ruchów sonicznych

+ 3 tryby czyszczenia 

+ mocny akumulator

+ przystępna cena

+ nowoczesny design

+ 2 końcówki w zestawie

 

 

Minusy:

- brak podróżnego etui w zestawie

 

 

5. Smilesonic UP


nr 1 do 450 zł

To szczoteczka, która oprócz trzech trybów czyszczących posiada również trzy możliwe zakresy ruchów główką. Ponieważ automatycznie zapamiętuje ostatnio wybrane ustawienia, nie trzeba każdorazowo wybierać ulubionego trybu. Może robić nawet 96 000 tysięcy ruchów w ciągu minuty, w zależności od wybranego trybu pracy. Jest wyposażona aż w 6 główek czyszczących, co pozwala dobrać idealną końcówkę do swoich potrzeb. Dostępujące są następujące rodzaje końcówek:

  •       SensiTouch – o delikatnym włosiu, dedykowane osobom z nadwrażliwością zębów.
  •       DailyCare – klasyczne główki przeznaczone do codziennego stosowania.
  •       SupremeWhite–idealne do usuwania przebarwień i utrzymywania białych zębów.
  •       OrthoClean – stworzone z myślą o użytkownikach posiadających aparaty ortodontyczne lub implanty zębowe.

W zestawie znajdziemy również aż trzy końcówki SupremeWhite oraz po jednej sztuce pozostałych rodzajów główek. Do kompletu dołączone jest także twarde etui podróże, dzięki czemu szczoteczka może towarzyszyć jej użytkownikom w dowolnym miejscu.

Plusy:

+ aż 96 tyś ruchów sonicznych

+ 3 programy czyszczenia

+ 3 tryby intensywności

+ twarde podróżne etui w zestawie 

+ aż 6 specjalistycznych końcówek w zestawie

+ oryginalny elegancki design

+ wysoka jakość wykonania

+ mocny akumulator

+ timer

+ szeroka gama specjalistycznych końcówek

 

Minusy:

- brak opcji ładowania w etui podróżnym

- wysoka cena

 

6. Oclean Flow


nr 2 do 200 zł

Szczoteczka Oclean FLOW ma poręczną antypoślizgową rękojeść, która dobrze leży w dłoni i jest wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów. Rękojeść Oclean FLOW ma ok. 17,5 cm długości i ok. 3 cm szerokości, waży niecałe 130 gram co sprawia, że nie obciąża dłoni i łatwo nią myć zęby. Szczoteczka wykonuje  76 000 ruchów na minutę i posiada aż 5 trybów pracy - czyszczący, codzienny, głęboko czyszczący, delikatny i wybielający. Oclean Flow można ładować nawet raz na pół roku, a czas ładowania akumulatora wynosi wówczas jedynie 5 godzin! Szczoteczka dostępna jest w dwóch kolorach – białym i niebieskim. Ma ciekawy nowoczesny design i oprócz tego, że jest wyjątkowo praktycznym akcesorium, może być równocześnie ozdobą w każdej łazience.

Plusy:

+  76 000 ruchów sonicznych

+ 5 trybów czyszczenia

+ włosie DuPont

+ wysoka jakość wykonania

+ mocny akumulator (ładowanie raz na pół roku)

+ bardzo atrakcyjna cena

 

Minusy:

- brak etui w zestawie

- tylko 1 końcówka w zestawie

 

7. Curaprox Hydrosonic Easy


nr 2 do 450 zł

CuraproxHydrosonicEasy to bardzo proste w użytkowaniu urządzenie, które zostało opracowane z najwyższą starannością. Szczoteczka hydrosoniczna została wyposażona we włosie CUREN®, które umożliwia delikatne doczyszczenie najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej. Jest idealna do stosowania przez dzieci powyżej 4. roku życia, osoby starsze, noszące aparaty ortodontyczne czy posiadające implanty i choroby jamy ustnej. Jest kompatybilna z co najmniej trzema końcówkami marki Curaprox. Posiada trzy tryby czyszczenia, a jej obsługa jest wyjątkowo intuicyjna – wystarczy nacisnąć guzik!

Plusy:

+ 3 tryby czyszczenia 

+ mocny akumulator

+ 2 różne końcówki w zestawie

+ końcówki z delikatnym włosiem Curen

 

 

Minusy:

- brak podróżnego etui w zestawie

- brak wskaźnika poziomu naładowania akumulatora

- cena

 

 

8. Philips 6100 ProtectiveClean

 

Philips 6100 ProtectiveClean to propozycja dla wymagających! Posiada trzy różne tryby pracy oraz intensywności szczotkowania. Oprócz tego szczoteczka poinformuje o tym, że użytkownik zbyt mocno dociska główkę do zębów. Można korzystać z niej po przeprowadzonym leczeniu implantologicznym oraz założeniu aparatu ortodontycznego. Ponieważ posiada specjalny chip, łączący główkę szczoteczki z rączką, daje znać również o potrzebie wymiany końcówki. Jeśli na urządzenie założony zostanie określony rodzaj główki, szczoteczka samodzielnie dopasuje do niej odpowiedni tryb i intensywność. Posiada wbudowany timer kontrolujący czas mycia zębów oraz etui podróżne, które znajduje się w zestawie.

Plusy:

+ 62 tyś ruchów sonicznych

+ Dynamic Cleaning Action

+ 3 tryby czyszczenia i 3 poziomy intensywności

+ twarde podróżne etui w zestawie 

+ wbudowany czujnik nacisku

+ szeroka gama końcówek do wyboru

 

Minusy:

- tylko dwie końcówki w zestawie

- wysoka cena

- drogie końcówki zamienne

- skomplikowana obsługa

 

 

9. Curaprox Hydrosonic Pro Ortho

Jedna z niewielu szczoteczek sonicznych przystosowanych dla osób ze stałymi aparatami ortodontycznymi. Szczoteczka zapewnia do 42 tysięcy ruchów na minutę i 7 trybów pracy. Dzięki zastosowaniu specjalnego włosia Curen i końcówki wygiętej pod kątem 10 stopni szczoteczka dociera do najtrudniej dostępnych miejsc. W zestawie znajdują się 3 innowacyjne główki, w tym końcówka jednopęczkowa przeznaczona do czyszczenia aparatów ortodontycznych. Przystosowana również do potrzeb osób z zabudowami protetycznymi i wszczepionymi implantami. 

Plusy:

+ 7 trybów czyszczenia

+ specjalne końcówki wygięte pod kątem 10 stopni.

+ końcówki ze specjalnym ultra delikatnym włosiem curen

+ twarde podróżne etui w zestawie 

+ trzy końcówki w zestawie

 

Minusy:

- wysoka cena

- drogie końcówki zamienne

- skomplikowana obsługa

 

 

10. Meriden Family

Najlepszy wybór dla całej rodziny. Szczoteczka wyposażona jest w 3 tryby pracy: delikatną pielęgnację wrażliwych zębów i dziąseł, intensywne czyszczenie oraz wybielanie. Urządzenie zapewnia do 96 tysięcy drgań na minutę i zawiera wydajny akumulator, który pracuje do 2 miesięcy na jednym ładowaniu. W zestawie znajdują się 2 wymienne końcówki, choć można też dokupić dodatkowe główki i korzystać z urządzenia wspólnie z całą rodziną. Szczoteczka dostępna w wersji białej i czarnej.

 

Oto najlepsze szczoteczki soniczne w 2021 roku – wszystkie modele wraz z oryginalnymi końcówkami wymiennymi bez trudu znajdziesz w ofercie Estetic-Dent-Sklep ! Mamy nadzieję iż dzięki tak szerokiemu przekrojowi szczoteczek zarówno pod kątem ceny jak i funkcjonalności każdy w naszym rankingu odnajdzie pozycję idealną dla siebie !

Jakie korzyści daje przejście z tradycyjnej szczoteczki manualnej na szczoteczkę soniczną:

  • kilkadziesiąt tysięcy ruchów, jakie wykonuje szczoteczka soniczna pozwala w najbardziej efektywny sposób wykorzystać 2 minuty na dokładne umycie całej jamy ustnej, bez większego wysiłku z naszej strony.  
  • szczoteczka soniczna o wiele lepiej wykorzystuje działanie składników czyszczących, wybielających czy ochronnych zawartych w paście do zębów. Dzięki temu nasze zęby są zdrowsze i bielsze.
  • staranne i precyzyjne wymiatanie płytki nazębnej, nawet z trudno dostępnych miejsc niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla zdrowia całej jamy ustnej. Przede wszystkim nasze zęby są lepiej chronione przed próchnicą, do tego znacząco zmniejsza się ryzyko powstawania stanów zapalnych dziąseł oraz chorób przyzębia.
  • dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej pomaga spowolnić proces odkładanie się kamienia nazębnego
  • szybkie ruchy szczoteczki doskonale radzą sobie z usuwaniem przebarwień po kawie czy herbacie, co w krótkim czasie przynosi efekt w postaci bielszych zębów
  • szczoteczka soniczna jest bezpieczna dla dziąseł, dlatego może być używana przez osoby z paradontozą

Jak dbać o swoją szczoteczkę soniczną aby posłużyła nam jak najdłużej ?

Zadbajmy o czystość szczoteczki po każdym myciu !

Pamiętajmy aby po każdym myciu zębów zdjąć końcówkę i dokładnie opłukać ją pod bieżącą wodą. Nie zapomnij oczyścić również nasady rękojeści, tuż przy trzpieniu, z osadu i resztek pasty do zębów. Po umyciu szczoteczki pod bieżącą wodą warto wytrzeć szczoteczkę aby zminimalizować powstawanie osadu kamienia z twardej wody. Bardzo często taki osad może być przyczyną awarii szczoteczki. 

Wymieniajmy końcówki co 3 miesiące

Regularna wymiana końcówek w szczoteczce jest bardzo ważna. Przyjmuje się, że średnio powinno się wymieniać końcówki co 3 miesiące jednak nie jest to termin sztywny. Powinniśmy na bieżąco obserwować włosie końcówki i wymieniać je jak tylko włosie zaczyna się "rozchodzić " na boki. Mycie taką końcówką nie dość że może nie być skuteczne to jeszcze może powodować podrażnienia i otarcia w jamie ustnej. Pamiętajmy również o wymianie końcówki po każdej przebytej chorobie. 

Używaj pasty zalecanej do szczoteczek sonicznych

Zaleca się aby do szczoteczek sonicznych wybierać pastę pozbawioną SLSów oraz innych substancji sztucznie spieniających o niskim współczynniku ścieralności RDA. Dobrze sprawdzi się też pasta o gęstszej żelowej konsystencji. Dzięki temu, szczoteczka soniczna wykorzystuje cały potencjał pasty oraz lepiej rozprowadza zawarte  w niej składniki aktywne. Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz we wpisie jaką pastę do szczoteczki sonicznej wybrać?

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium