Drogeria Estetic
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

TOP 10 past wybielających – ranking 2021

blog ESTETIC-DENT

Pasta wybielająca – jak to działa?

Wybielanie zębów w gabinecie to rozwiązanie dość kosztowne i czasochłonne. Dla wielu osób atrakcyjną alternatywą okazuje się wybielanie zębów w domowych zaciszu, za pomocą profesjonalnej pasty do wybielania zębów. Warto podkreślić, że nie chodzi tu o preparaty o delikatnym działaniu wybielającym dostępne w każdej drogerii, a o specjalistyczne produkty, bazujące na silnych składnikach aktywnych. Jak działa pasta do zębów wybielająca? Możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów takich preparatów:

 • pasty o działaniu ściernym,

 • pasty enzymatyczne,

 • pasty z nadtlenkami.

Każdy z nich wyróżnia się innymi właściwościami – kluczowe jest wybranie pasty dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

 

Najlepsze pasty o działaniu ściernym

Najlepsze pasty wybielające o działaniu ściernym bazują na składnikach o właściwościach polerujących, działają więc w sposób mechaniczny. Pozwalają na skuteczne usunięcie uporczywych osadów, przebarwień i płytki nazębnej, dzięki czemu zęby stają się bardziej gładkie i jaśniejsze. W składzie past ściernych znajdują się m.in. krzemionka, aktywny węgiel czy proszek perłowy.

Do największych zalet tego rozwiązania możemy zaliczyć szybkość oraz intensywność działania. Z drugiej strony, silne działanie okazuje się wadą w przypadku osób cierpiących z powodu nadwrażliwości zębów i dziąseł. Trzeba pamiętać, że taka pasta oddziałuje na zęby powierzchniowo, dlatego efekty będą widoczne zwłaszcza u osób borykających się z dużymi przebarwieniami czy sporym nagromadzeniem płytki nazębnej – mogą sięgnąć po nią palacze, osoby pijące dużo kawy czy herbaty.

W naszym rankingu najlepszych past do zębów znalazły się wysokiej jakości preparaty o działaniu ściernym.

 • Apa Care Polish Professional Home – dzięki wysokiej ścieralności (RDA=180) i zawartości tzw. płynnego szkliwa oraz fluorku sodu ta profesjonalna pasta na bazie krzemionki pozwala skutecznie usuwać najcięższe przebarwienia, a jednocześnie chronić i odbudowywać szkliwo.

 • Blanx Black – pasta na bazie aktywnego węgla, połączonego z porostami arktycznymi, krzemionką i solami fluorowymi, zapewniająca skuteczne oczyszczenie oraz intensywne wybielanie.

 • Frezyderm Black&Polish – unikalne połączenie aktywnego węgla i granulek perlitu to gwarancja szybkiego usuwania przebarwień oraz polerowania zębów.

 

Najlepsze pasty enzymatyczne

Osoby z wrażliwymi zębami i dziąsłami mogą sięgnąć po pasty wybielające bazujące na enzymach, w delikatny sposób rozpuszczających błonę białkową i eliminujących przebarwienia. To łagodna alternatywa, pozwalająca w bezpieczny sposób usunąć płytkę nazębną i nieestetyczny nalot. Pamiętajmy, że również te preparaty działają powierzchniowo, do tego na efekt musimy poczekać nieco dłużej niż w przypadku past ściernych.

 • W naszym rankingu preparatów do wybielania zębów nie może zabraknąć łagodnej pasty enzymatycznej BIAŁA PERŁA Krystaliczna Biel – składnikiem aktywnym jest wybielający dwutlenek tytanu, pozwalający na długotrwałe, codzienne stosowanie.

 • Swissdent Extreme – to ciekawa opcja dla osób poszukujących intensywnego, a jednocześnie bezpiecznego wybielania; łączy w sobie działanie naturalnych enzymów i nadtlenku wapnia.

 • SPLAT Professional White Plus - znajdziemy w niej skutecznie usuwające zanieczyszczenia enzymy z papai, ale też delikatnie polerujące drobinki i naturalne składniki chroniące zęby.

 • Swissdent Crystal – to wyjątkowa formuła pasty i kremu na noc z enzymami z papai; skutecznie usuwa płytkę nazębną, a jednocześnie sprzyja regeneracji i odbudowie szkliwa.

 

Najlepsze pasty z nadtlenkami

Pasty wybielające z nadtlenkami jako jedyne są w stanie nie tylko usuwać powierzchniowe przebarwienia, ale też zmieniać kolor zębów na jaśniejszy. To właśnie one dają efekt najbardziej zbliżony do tego uzyskiwanego w gabinecie. Minusem ich stosowania może być chwilowa nadwrażliwość zębów. Warto sięgnąć po dobrą pastę wybielającą ze składnikami chroniącymi zęby i dziąsła – a w przypadku problemów z nadwrażliwością wybrać inny rodzaj preparatów wybielających.

 • CURASEPT Whitening – to propozycja dla osób poszukujących intensywnego wybielania, łącząca m.in. skutecznie usuwający przebarwienia nadtlenek wodoru, polerującą szkliwo krzemionkę oraz remineralizujące i chroniące szkliwo związki fluoru.

 • Swissdent Gentle – wyjątkowo delikatna pasta o niskim współczynniku ścieralności, na bazie nadtlenku wapnia oraz enzymów; idealna dla osób o wrażliwych zębach i dziąsłach.

 • SPLAT Special Extreme White – mikrogranulki z nadtlenkiem karmabidu połączone z enzymami oraz delikatnymi cząstkami polerującymi to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium